JEST JUŻ „NOCNA ZMIANA II” CZY WIDZIELIŚCIE NOWY FILM!!! SZOK!!!


NOCNA ZMIANA, CZYLI JAK RODZIŁA SIE CZWARTOLANDIA – SPODZIEWANY POWRÓT REŻYSERA!

W ciemnej sali gdzie nie dochodził blask cywilizacji i patriotyzmu spotakli się trzej mężowie: lech nadszyszkownik, jędrzej podlipnik i roman wszechdąbek.

– Kumotrowie – zaczął nadszyszkownik – Polsce grozi rozwój gospodarczy, polityka liberalna i wolność wyznania, otwartość na UE i wolność słowa, tylko my możemy zapobiec nawałnicy cywilizacji zachodniej.

– a dlaczego mamy sie przed tym bronić, UE dopłaciła mi do areału – nieśmiało, zgaił podlipnik jędrzej

– kumotrze jędrzeju dalibyscie spokój, za grosze będziecie ojczyzne sprzedawać, lepiej pogadajmy o konkretnych pieniądzach i spytajmy nadszyszkownika co my z tej patriotycznej postawy będziemy mieli – podsumował wszechdąbek.

– Kumotrowie dla każdego z was będzie przewidziane zaszczytne stanowisko w czwartolandii, jeśli tylko wesprzecie mnie i smerdojajecznego lecha w walce z narodem.

– czy w czwartolandii będzie jakaś komisja – oblizując wargi zapytał romek wszechdąbek

– będą same komisje i potrzebowac będziemy wielu przewodniczących – odrzekł nadszyszkownik jarosław.

– czy wyroki z trzeciolandii zastaną umożone przez prawą i sprawiedliwą czwartolandię – nieco rozdygotanym głosem spytał podlipnik jędrzej.

– kumotrze jędrzeju nie lekajcie się dostaniecie wicemyszkownika sali śmiechu i nietykalnitet. Pozostała tylko jedna kwestia, potrzebne będa nam media, nadodbiornik podgrzybek obiecał wsparcie, ale oczekuje nowej czestotliwości.

– sam nadodiornik podrzybek – zatrwożonym ale też wyraźnie natchnionym głosem zagaił wszechdąbek roman.

– nie widzę przeciwskazań, na dzień dzisiejszy, ale to nie my za to płacimy? – spytał jędrzej podlipnik

– za nową mediakakofonię podgrzybka – zaczął nadszyszkownik

– nadodbiornika podgrzybka – skwapliwie uzupełnił wszechdąbek

– tak nadodbiornika podgrzybka, zapłacą wszechczwartolandni i wszechsłuchające.

– ale czy to sie uda, dalibóg kumotrowie policzmy głosy – wyraźnie podniecony niemal zakrzyknął wszechdąbek roman.

– spokojna czaszka, jesli waldek podmiedznik nie skrewi, dobra nasza – tonująco oświadczył jędrzej podlipnik, po czym dodał – ja to biorę na siebie da mu się paliwa na olej słonecznikowy i po krzyku, podmiedznik nie pierwszy raz wspiera akceje, na akord robi….tu padł szyderczy uśmiech.

– dobra kumotrowie, nie ma czasu za chwilę obrady na sali śmiechu, meska decyzja, wchdzimy w czwartolandię? – tradycyjnie podniesinym głosem spytał wszechdabek roman.

– wchodzimy – padło chóralnie.

– hasło „wyjść z czworokata bermudzkiego” – wykrztusił z siebie nadszyszkownik leszek, bo własnie jakby mu coś kością w gardle stanęło i szeptało: „A PRAWO I SPRAWIEDLIWOAŚĆ”, ale nadszyszkownik szybko odchrząknął i usłyszał odzew kumotrów.

– „rozwalić stolik do brydża”.

Po tych zakleciach wyszli na salę smiechu i dalszą histerię już znacie. Nadmienic tylko wypada, że w rogu sali gdzie rodziła się czwartolandia, wisiała stara zakurzona retro kotara, zdobiona na przemian sierpem i młotem. Zza tej własnie kotary wynurzył sie nadbulternik jacek, w dłoni trzymał małą kamerę w kształcie i kolerze czerwonej gwiazdy, taką samą ajkiej używali agenci GRU.

– cięcie – wyszeptał nadbulternik i wcisnął mały guzik na gwaizdce, po czym uśmiechnął się złowieszczo i z satysfakcją powiedział do siebie: „no to teraz mam was byli kumotrowie”.

Wkrótce okazało się, że nadbulternik jacek, został przywrócony na łono wszechsprawiedliwych i prawych, a wszystkie kopie filmu pt: „Nocna zmiana, czyli jak rodziła sią czwartolandia” zostały zniszcone, przynajmniej taka jest wersja nadbulternika…ale czy mozna mu wierzyć?

matka_kurka , 15.11.2005 09:39
Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s