Kosztowna recydywa

PolskieJutro.com : Wiadomości : Wstyd na całą Europę: Trybunał pyta Polskę o areszty bez wyroku:

„Jak mówi Adam Bodnar, koordynator Programu Spraw Precedensowych w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przetrzymanie ludzi w aresztach, to już w Polsce wręcz recydywa. Z prowadzonych przez Helsińską Fundację statystyk wynika, że Polska przed Trybunałem w Strasburgu przegrywa około 3-4 tego typu spraw tygodniowo. Za tym idzie konieczność wypłacenia odszkodowań osobom, które wygrały. Straty ponosi skarb państwa.”

Polska przed Trybunałem w Strasburgu – Google Search

Re: Bezzasadne aresztowanie to współczesne wyrafi – Wiadomości – Forum dyskusyjne | Gazeta.pl: „Ponadto jedna z metod wymuszania zeznan lub „przyznania się do winy” jest odmowa kontaktu z rodzina w czasie aresztu lub np. brak zgody na badania specjalistyczne (osobie po usunieciu pluca i chemioterapi prokuratura (krakowska okregowa) nie wyrazila zgody na badania specjalistyczne, był także problem z dostarczeniem właściwych lekow). Areszt trwal 15 miesiecy i mialo to miejsce w 2002/2003 a wiec za miłościwie nam panującego Leszka M, a Ziobrze jeszcze nie śniło się ze będzie Ministrem.

I to nie w sprawie „gangsterskiej” tylko gospodarczej.

Sprawa ciagnie się do dzisiaj – tj. przepraszam – po kilku przerwach jeszcze się nie zaczela …. Niech nikt po przeczytaniu tego artykulu nie da się zmanipulowac, ze problem aresztow tymczasowych powstal w ciagu ostatnich 2 lat – ciągłość tych metod jest od roku 1989 (żeby nie powiedziec od 1945….) i do dzisiaj nic się nie zmienia.

Do dzisiaj nikomu nie zależało na pisaniu o tym temacie – (prokuraturze udalo się przekonac media. ze ciezko walczy z przestępcami i ze poddawanie tego w wątpliwość to wrecz atak na „Panstwo Prawa”. Dopiero ostatnio – gdy problem dotknął pare znanych osob temat ujrzał światło dzienne.

Znam tez sprawe tymczasowego aresztu za przytarganie innej osobie dowodu osobistego (zazalenie odrzucono a po 3 miesiacach areszt przedłużono… (Myślenice i Krakow – Sad Okregowy …)”

Reklamy

0 komentarzy do “Kosztowna recydywa

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s