Diaspora zawiedzionych

„Obecną falę emigracji można nazwać diasporą zawiedzionych. Cwierć miliona młodych ludzi szykuje się w najbliższym czasie do wyjazdu z Polski. Prawie 300 tys. wyjechało już w ostatnich czterech latach. To tak, jakby z naszego kraju zniknęły dwa roczniki absolwentów wszystkich wyższych uczelni! Nawet jeśli wielu z nich kieruje się złudzeniami co do zachodniego raju socjalnego, wysyłają sygnał do zachodnich inwestorów, że Polska jest państwem, w którym nie chcą żyć osoby mające zmieniać ten kraj. Współcześni emigranci dołączą do około 15 mln osób polskiego pochodzenia żyjących poza Polską. W tej olbrzymiej masie polskich emigrantów są tysiące wybitnych postaci, KTÓRYCH PRACA I TALENT PRZYNOSZĄ KORZYŚCI KRAJOM ICH OSIEDLENIA, A BARDZO RZADKO NASZEMU PAŃSTWU. Prof. Andrzej Targowski wyliczył, że spośród stu najwybitniejszych polskich wynalazców i uczonych żyjących w ostatnich dwustu latach aż 52 proc. pracowało na rzecz innego kraju, a nie Polski.”www.wprost.pl/ar/?O=57003

Ho, ho, ho, ho… ROTFL.

Nie przypominam sobie upaństwowienia, czyli nacjonalizacji mojego talentu.
Zresztą, jakby nawet, to już wiele lat temu dokonałem jego reprywatyzacji, jako prekursor polskiej transformacji ustrojowej.

Fajna teza: „obywatel po to żyje, by państwu przynosił korzyści”. I wy chcecie do Unii Europejskiej z tą zasadą? Za 61 dni? Śmiech pusty…

Rodacy, pakujcie walizki, póki znowu nie zaczną do was strzelać na granicy;
wszak chcecie ukraść panstwu jego własność! Przedmiotowe podejscie do obywateli ma się, jak widzę, świetnie, tak samo jak się mialo w PRL, nie? A ja jakoś wolę, tak w gramatyce jak i w życiu, być podmiotem.

Ale by było fajnie, jakby te 15 milionów pracowało na was, i podatki waszemu fiskusowi płaciło, nie? Nikt w Polsce już nigdy nic nie musiałby robić, niczego też nie trzeba by reformować, wszystko by zostało, jak jest, na wieki wieków amen.

źródło

Reklamy

0 komentarzy do “Diaspora zawiedzionych

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s