Matka Kurka o migracji zarobkowej zwanej szumnie w RP emigracją

Eklektyczna kompilacja odsyłaczy zamiast komentarza

Czy Matka Kurka może być Mieczysławem Rakowskim czy Jerzym Urbanem czy obydwoma naraz :mrgreen: ?

Motto:
„jeden z niewielu wyjątków od powiedzenia “jesteś głupi jak komentarz z onetu””

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce:
„są takie lotniska, na których emigracja całuje polską ziemię”

Forum – Onet.pl Wiadomości: „te dwa miliony to wyjechały od czasu przystąpienia polski do unii,czyli od maja 2004 roku,najgorzej delirium jak ktoś usiłuje wmawiać innym że te dwa miliony wyjechały po ostatnich wyborach,i sam zaczyna w te bzdury co wypisuje wierzyć,ocena rzeczywistości poprzez pryzmat własnej propagandy to pierwsz krok do do domyślasz się do czego?

~hen , 09.07.2006 21:55”

Forum – Onet.pl Wiadomości: „niemniej jednak, polska emigracja ma znacznie gorzej od nas, obawiam się, że proporcje emigracyjnej głupoty są znacznie większe od naszych, tutejszych. I żeby nie było, że ja PO, czy innego Donalda bronię. Nikogo nie bronię, protestować każdy ma prawo, tylko zanim się po polsku odezwiesz jeden z drugim i to w imieniu Polski, weź się chociaż ogol i ubierz jakoś wsiórku w baranicy. Kończę, bo jeszcze co gorszego palnę.”

„Dla PO mam propozycję następującą. Nowy spot zmieniający kierunek historycznej debaty. Tytuł `Krótki film o tchórzostwie’ Scenariusz i reżyseria Matka Kurka. Pokój w przedwojennym stylu czarno -biały TV i dramatyczne obrazki, czołgi na ulicach, pałowanie górników i studentów, zdjęcia z internowania działaczy `Solidarności’. Ciecie. Kameralne ujęcie, posłane łóżko, na łóżeczku kolorowa kołderka, zapalona nastrojowa nocna lampka, uchylone drzwi do kuchni, gdzie widać krzątająca się starszą panią przyrządzającą kolację z równo pociętych plasterków szyneczki i białego pieczywa. A na łóżeczku w wyprasowanej piżamce siedzi sobie niewielkiej postury starszy kawaler i w miseczce moczy nóżki. Z kuchni dobiega ciepły głos matki: `Jaruś dziecko, chlebek posmarować ci masełkiem i położyć szyneczkę, czy będziesz sobie kroił i jadł z talerzyka?’. Odpowiedź: `na chlebek mamusiu, tak jak lubię’. Ostatnia scena. Starszy kawaler głaszcze kota i posyła mu ciepłe słowa: ` Mruczysz sobie, mruczysz? Widzisz jak nam tu dobrze i cieplutko mamy u mamy’. Głos z kuchni: `Jaruś ścisz ten TV, co tam się dzieje? Jakieś wrzaski, głowa boli!’. Odpowiedź: `Nic, nic mamusiu się nie dzieje, opozycja się awanturuje’.”

Znam tylko jednego rewolucjonistę, który z szeregowca wykreował się na wodza !
Prostactwo tych paszkwili jest w zasadzie zabawne, ale i pożyteczne. Tandetny sztab PiS, cytuje teksty w takiej postaci jak im wygodnie, mówiąc wprost cenzuruje. Brakujący fragment, który dotyczy autorstwa, jakoś się nie wkleił:

„losy babci sąsiadki spisał matka_kurka” – do sprawdzenia w archiwum.

To po pierwsze, a po drugie tylko ociężałe umysły bez szkoły, mogą nie dostrzegać prostego zabiegu nazwijmy to na wyrost literackiego, do przedstawienia konkretnego problemu społecznego. Jest cały cykl tego rodzaju tekstów, na przykład o głodnej Madzi. Niemniej jednak jeśli znacie tandeciarze i gromadzicie moje teksty, a do tego przypominacie, wypada tylko podziękować, jak juz kiedyś wspominałem i głupota czasem winduje rozsądek.

matka_kurka , 06.06.2006 15:08

Długo cieszymy się z porażki PiS! Głodny nie jestem, ale igrzyska

Nie wiem, może ja się czepiam i gdzieś są lane fundamenty, gdzieś są wytyczone szlaki, są takie lotniska, na których emigracja całuje polską ziemię,
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1385 – 35kKopia

Mentalność IVRP to kalka kulturowa radzieckiej(bolsze) tęsknoty za

Do czego niby światu potrzebna jest Polska taka jaka ona jest, bez kawałka normalnej drogi, z największą w Europie emigracją i to młodą emigracją,
http://www.matka-kurka.net/post/?p=684 – 35kKopia

Nie interesuje mnie kto i za czyje pieniądze, byle chronił

Emigracja robi swoje, młodzi piszą kartki z zielonej wyspy, że tu albo nikt o bliźniakach nie słyszał, albo ci co słyszeli mają niezły ubaw.
http://www.matka-kurka.net/post/?p=773 – 42kKopia

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę

kurs złotego, wzrost PKB, wzrost inwestycji, spadek bezrobocia (emigracja). Inne klasyczne zachowania, jak przemówienia przy każdym niepokoju społecznym
http://www.matka-kurka.net/post/?p=760 – 36kKopia

Widziałem dziś „kwiat polskiej polonii”! Już wiem skąd się wzięły

Było na szczęście kilku Polaków mówiących po polsku, żeby głupkami się nie przejmować, niemniej jednak, polska emigracja ma znacznie gorzej od nas.
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1311 – 33kKopia

Panie premierze ja podam ewidentne podobieństwa, a pan wskaże różnice!

nikt nie wskazuje jakie narzędzia zostały użyte, protestują lekarze, górnicy, mamy najwyższe bezrobocie w Europie, a to co spadło to głownie emigracja.
http://www.matka-kurka.net/post/?p=291 – 34kKopia

PiS idzie do wyborów po kolejny kryzys paralmentarny! Głos na PiS

Emigracja sprawiła, że z jednej strony spadło bezrobocie, z drugiej wzrosły wpływy do budżetu o 8 miliardów. O takich warunkach sprawowania władzy marzy
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1104 – 35kKopia

PiS zostało 20% i ci są radzi z rządów PO, tanie wina są tanie

Wiemy jaka jest Anglia, bogata nieprzyzwoicie i ci bogacze są u progu wielkiej katastrofy zdrowotnej, co głupio sobie tłumaczą polską emigracją. Dlaczego?
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1232 – 36kKopia

Będę kibicował Europie, aby dokopała LZSowi „PIS, LPR, SO, RM

Emigracja na wyspy wzrasta dwukrotnie, o drogach i stadionach możemy zapomnieć, poszukiwanie winnych przegranej, stara śpiewka o korupcji,
http://www.matka-kurka.net/post/?p=736 – 36kKopia

Metafora trafna i głęboka jak studnia artezyjska, tyle że tu widać

spadek bezrobocia można tłumaczyć na dwa sposoby, albo epidemia śmiertelnej choroby rozprzestrzenianej w biurach pracy, albo emigracja zarobkową.
http://www.matka-kurka.net/post/?p=853 – 33kKopia

Matka_Kurka – Google Blog Search

site:wiadomosci.onet.pl Matka_Kurka emigracja – Google Search

Reklamy

4 komentarze do “Matka Kurka o migracji zarobkowej zwanej szumnie w RP emigracją

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s