Odbrązawianie podpułkownika Azraela

Wiktor Suworow przytomnie zauważył w jednej ze swoich książek, że naziści nie dorastali do pięt komunistom w dziedzinie przekazu publicznego. W III Rzeszy utworzono Ministerstwo Propagandy, co, jak zauważa Suworow, z miejsca skłaniało do powątpiewania w rzetelność dostarczanych stamtąd informacji – urzędowi agitatorzy nie mogli być przecież obiektywni. Co innego ZSRS – tam główny dziennik zwał się „Prawda„, podobne tytuły nosiły inne gazety: „Komsomolska Prawda„, „Ukraińska Prawda„, „Prawda Bolszewicka„, prawda, prawda, wszędzie prawda! Szczera, niczym nie zmanipulowana prawda. A u hitlerowców – propaganda.

Do czego zmierzam? Otóż blog geniusza Azraela nazywa się „Po stronie prawdy„. Prawda wsparta racjonalizmem i ateizmem, najprawdziwsza prawda, krótko pisząc – krynica mądrości. Skoro to prawda, prawda i tylko prawda, to poddawanie w wątpliwość oświadczeń Prawdomównego jest czynnością cokolwiek lekkomyślną; na wszelki wypadek Azrael nie pozostawia głupkom złudzeń:

„Jak ktoś tego nie rozumie – to czeka go daleka i kręta droga do rozwoju intelektualnego […]”

No cóż, trudno powyższemu wywodowi zaprzeczyć: skoro Azrael stoi po stronie prawdy, to wszyscy, którzy się z tym nie zgadzają, znajdują się na poziomie intelektualnym myszy polnej. Szczera, sowiecka prawda.

Dwa przykłady szczerości Prawdomównego:

„Jak ktoś tego nie rozumie – to czeka go daleka i kręta droga do rozwoju intelektualnego – jak również tych, którzy uważają, że piszę słabo. Ci, którzy tak uważają – proszę, zacznijcie pisać – jak traficie do rankingów po kilku miesiącach – i mnie wypchniecie – wasza wygrana.”

www.Rzeczpospolita.pl: „Ten były błyskotliwy publicysta i felietonista był autorem wielu projektów strategii dla władz i to nie tylko w dziedzinie propagandy. Bez przesady można stwierdzić, że był wręcz współkreatorem polityki władz PRL w latach 1981 – 1989.”


W temacie:

Reklamy

5 komentarzy do “Odbrązawianie podpułkownika Azraela

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s