Dalsze wymazywanie z internetu jeszcze jednego niewygodnego solidarucha

Introdukcja wywoływanego ducha:
Ostatnio paraduje z Rydzykiem w klapie na antypolonijnym Wirtualnym Toruńskim Instytucie Polonijnym, który rzekomo pada ofiarą hakera Wiechowskiego co drugi dzień z wyjątkiem świąt KK:

10. Kolejne ataki na portal Wirtualnej Polonii
Wirtualna Polonia po raz kolejny stała się obiektem ataku hakerów. Baza danych z artykułami i komentarzami uczestników została poważnie uszkodzona.
2008-06-05 (22:06) Wirtualna Polonia

Takiego samego lame excuse używa od lat expatpol z Pałacu Kultury w W-wce, więc nie bardzo chce się nam wierzyć w puste deklaracje Wiechowskiego. Tym bardziej, że przy okazji zniknęły wpisy noblisty i tysiące komentarzy niepoprawnych politycznie.

Miroslaw Krupinski: „Gdyby Wirtualna Polonia napastowana przez hackerow nie usunela moich ‚krupinskizmow’ – moglby Pan przeczytac wiele wiecej, w tym moja wymiane pogladow z Walesa oraz szerszy opis wspominanych tu fakrow.”

Zresetowana” Wirtualna Polonia 2008-03-09 (23:00) Wirtualna Polonia


Od dłuższego czasu Wirtualna Polonia pekała w szwach. Baza danych rozrastała się w szybkim tempie, pojawiały się problemy z dodawaniem komentarzy przez naszych gości – a nawet groziła nam utrata wszystkich danych.

Dlatego zdecydowaliśmy się na krok drastyczny, porównywalny ze zresetowaniem: całkowicie usunęliśmy wszystkie dane i zaczęliśmy niejako od początku.

Porównanie nie jest jednak do końca prawdziwe: stare dane wciąż istnieją i postaramy się, aby z czasem udostępnić je wszystkim zainteresowanym.


Wracając do adremu – pomimo tego, że nazwisko i imię zupełnie nieznanego zastępcy Bolka zostało bardzo starannie pousuwane z wyszukiwarek, to odtworzenie zarówno starych stron zastępcy jak i również Wirtualnej Polonii nie nastręcza zbyt wielu trudności.

1.Kto, kogo i jak wybieral we wrzesniu 1997

Najwpierw: kto wybieral ? Najkrotsza odpowiedz – okolo 49 % uprawnionych Polakow w kraju i okolo 0,1 % (jeden promille) Polakow zamieszkalych za granica. Prosze zwrocic uwage, ze piszac „okolo” uchylam sie od dyskusji statystyczno matematycznej – podaje rzad wielkosci. Nie jest to frekwencja swiadczaca o nadmiernym patriotyzmie zadnej z rozpatrywanych grup, bez wzgledu na to na kogo padly by glosy tych nie glosujacych. Ale czy tylko brak patriotyzmu? Chyba nie.

Sprobujmy podzielic spoleczenstwo polskie (pomijajac na razie ten raczej symboliczny udzial Polonii) nie wedlug wynikow glosowania, nie wedlug tego czy poszli glosowac czy nie i nawet nie wedlug tego czy sa z wyniku wyborow zadowoleni czy nie (choc ten aspekt jest najblizszy konkluzji do ktorej zmierzam). Podzielmy Polakow na tych dla ktorych wynik wyborow nie jest wazny, tych dla ktorych jest warunkiem przetrwania czy jak kto woli warunkiem zycia lub smierci (przynajmniej politycznej) i tych ktorzy ciagle jeszcze wierza w swoje (czasem kontrowersyjne) idealy .

6.03.2006 – na stronie internetowej Wirtualnej Polonii Mirosław Krupiński publikuje oszczerczą historię o współpracy rodziny Majdzika z UB i przypuszcza atak na sygnatariuszy Australijskiego Apelu, w tym na Elżbietę Szczepańską i Jacka Klasia, a także zwolenników lustracji Polonii – Marka Baterowicza, Australijsko-Polskie Towarzystwo Historyczne, działaczy Solidarności, internowanych i więźniów politycznych (Mieczysław Majdzik i Ryszard Majdzik)
http://www.wirtualnapolonia.com/Australia/opinie.asp?opinia-18554 – 189 głosów w dyskusji.

Krupinski Mirosław, Vice-chairman, LAKK KK Obsztyn
Krystosiak Alexsander, Szczecin, Delegate to first Congress
Krzysztofiak Krzysztof, Executive Committee of UJ NZS
Kubikowski Zbigniew, Warsaw (probably released)
Kuc Byszard, Swidnik, Delegate to first Congress
Kucznski Andrzej, Employee and member of Mazowsze Regional Executive
Committee
Kuczynski Piotr, Warsaw, Assistant Chief Editor of weekly magazine
„Solidarnosc”, Solidarity expert
201

KWORUM – Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa – www.kworum.com.pl: „Przypomne, ze to wlasnie AGL, Elzbieta Szczepanska i Jacek Klas doslownie pastwili sie na lamach witryny Wirtualna Polonia nad wiezionym Miroslawem Krupinskim z Albany – b. wiceszefem ‚S’. Posiadam kopie do wgladu.”

Reklamy

0 komentarzy do “Dalsze wymazywanie z internetu jeszcze jednego niewygodnego solidarucha

 1. Cenzura na stronie http://marucha.wordpress.com/ ?

  tola Powiedział/a:: Twój komentarz oczekuje na akceptację.
  2008-06-12 (czwartek) @ 08:47:11

  “The Jewish World” z 9 lutego 1883 roku przedstawił następujący program: “Największym ideałem judaizmu jest, … aby cały świat został przesiąknięty poglądami żydowskimi i aby w powszechnym braterstwie narodów – faktycznie wielkiego judaizmu – zniknęły odrębne rasy i religie”
  http://www.polonica.net/Kosciol_katolicki_a_antysemityzm.htm

  Dzień Judaizmu staje się tradycją

  Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Po raz pierwszy obchodzony był w 1998 r. pod hasłem: “Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm”. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Do tej pory obchodzony był osiem razy. Diecezje opracowują na ten dzień specjalne wezwania modlitwy powszechnej, organizują nabożeństwa Słowa Bożego, medytacje biblijne, spotkania modlitewne czy spotkania z przedstawicielami gmin żydowskich. Odbywają się także okolicznościowe koncerty muzyki, sesje popularnonaukowe, czy zwiedzanie synagog.

  “Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce został ustanowiony przez Episkopat Polski. ” ?????

  W ramach obchodów chętni mogli uczestniczyć w warsztatach tańca żydowskiego.
  W tańcach żydowskich dużo jest pogody ducha, humoru, lekkości.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80269,5289005.html?i=0

  Bez komentarza.

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s