Pierwsza czwórka piątej kolumny

V kolumna
wirtualna Solna

O kilku takich co kneblowali emigrację i nadal usiłują kneblować w dobie tzw. Web 2.0, kiedy już każdy ma swojego własnego bloga – włącznie z „represjonowaną” Ireną Dziedzic wspomaganą przez Mariusza Kubika.

Rys historyczny

Serwis Polonia Wirtualnej Polski:
> „Likwidacja serwisu Polonia
> 28.01.2002
> 1 lutego Serwis Polonia Wirtualnej Polski zniknie bezpowrotnie.”

Rusza portal „Wirtualna Polonia”: „Pod koniec stycznia 2002 roku został zamknięty (ze względów ekonomicznych) Serwis Polonijny w Internecie, który był jednym z działów portalu „Wirtualna Polska” i jednym z największych źródeł o tej tematyce w Internecie. W przeddzień zniknięcia z sieci, jego redaktorzy zamieścili wywiad z inicjatorami nowego, analogicznego przedsięwzięcia w Internecie „Wirtualna Polonia”.

Głównymi animatorami uruchomionego 1 lutego w Szwecji portalu polonijnego są dziennikarz i redaktor miesięcznika „Relacje” Krzysztof Mazowski oraz przedsiębiorca Włodzimierz Kuliński.
Pomysł uruchomienia nowego portalu jest, zdaniem założycieli, w pewnym sensie wymuszony likwidacją Serwisu Polonia prowadzonego dotychczas przez portal „Wirtualnej Polski” i ma stanowić jego kontynuację pod adresem http://www.wirtualnapolonia.com/teksty.asp?TekstID=3.
Ich zdaniem nikt dotąd nie odkrył możliwości komercyjnych takiego serwisu, więc nowy portal powinien finansować się sam.

„Kurier Wileński”, 2 lutego 2002 r.”

Wkrótce do brygady dołączył gajowy hacker Marucha oraz pewien bardzo nieznany solidaruch, który wsławił się wygraniem w Strasbourg paru złotych od układu oraz uciszaniem Słowika.

Przez 5 lat z okładem panowie zajmowali się sprzedażą hotelu George banując przy tym radośnie Johna Kowalskiego i kilkuset innych nieprawomyślnych emigrantów.

Przez 5 lat z okładem współpracowali oficjalnie z PAP, IAR itp. chwaląc się tym wstydliwym faktem na stronie głównej.

John Kowalski: „– Z jakiej paki wspomniany portal redagowany przez dwie osoby, Wlodzimierza Kulinskiego i Miroslawa Wiechowskigo (a.k.a. „Gajowy Marucha”) z miasteczka Solna w Szwecji, uzurpuje sobie prawo do reprezentowania Polonii?

Po 5 latkach z okładem kRajowa Polonia WP wygrzebała się z bankructwa na dwa dni przed wyborami 2007. Po następnych 7 miesiącach niestrudzeni programiści kRajowej Polonii WP skonstruowali pierwszy działający RSS. W nowej sytuacji szwedzki portal „Wirtualna Polonia” bez swojego RSS stał się wrzodem na dupie agitpropu. Przeprowadzono pierwszą iście stalinowską czystkę.

Zresetowana” Wirtualna Polonia 2008-03-09 (23:00) Wirtualna Polonia


Od dłuższego czasu Wirtualna Polonia pekała w szwach. Baza danych rozrastała się w szybkim tempie, pojawiały się problemy z dodawaniem komentarzy przez naszych gości – a nawet groziła nam utrata wszystkich danych.

Dlatego zdecydowaliśmy się na krok drastyczny, porównywalny ze zresetowaniem: całkowicie usunęliśmy wszystkie dane i zaczęliśmy niejako od początku.

Porównanie nie jest jednak do końca prawdziwe: stare dane wciąż istnieją i postaramy się, aby z czasem udostępnić je wszystkim zainteresowanym.

W kilka tygodni później zwalono winę na hackerów, chociaż po prawdzie winni są resetowcy zainspirowani przez sponsorów z RP.

Dodaj do: zasięgwykop dodaj do GWgwar add to deliciousdel.icio.us

Pokrewne

Przycisniety do muru
Wiechowski przyznal sie do zwiazkow z PZPR stwierdzjac ze jedynie byl
kandydatem-obserwatorem (duzo wczesniej jednak wygadal sie ze kiedys byl
czlonkiem). Czytajac takie wynaturzenia myslalem ze padne ze smiechu poniewaz
czekalem ze jeszcze dopisze ze: kandydatem-obserwatorem np. z ramienia
ONZ-etu. Oto i cale oblicze kilku kretaczy, ktorzy po upadku ich idiotycznej
utopii jaka byl marksizm postanowili sie przemalowac i ustawic w innej roli w
nowej rzeczywistosci. A takze nie doceniwszy roli psychopaty i donosiciela
Macieja Klawikowskiego ustawili sie w roli przesladowanych meczennikow.

via Romanse Gajowego Maruchy « THX 1138.

Nie przestaniemy być Polakami
Stempel zamiast wizy
Polska a kraje wolne
Pułapka paszportowa – mit czy rzeczywistość?
Równi i równiejsi?
Zrzekanie na żądanie?
Po paszporty do piekarni?
Pulapka? Jaka pułapka?
Kanada: konferencja czy kabaret?

* Dezerterzy i…
* Agenci destrukcji

* Tajwan 2006
* Nie ma różnych spraw…
* Skala różna, ale zjawisko to samo
* Rozmowa z mjr.
* Julianem Krokiem

* Łaźnia – dzień czystości
* Dzień Kobiet 2005
* Więzień polityczny…
* Szkalowanie musi…
* Komu przeszkadza…
* Komu potrzebne *Rozmowa z Rafałem

Reklamy

19 komentarzy do “Pierwsza czwórka piątej kolumny

 1. Eee tak sobie wyszukałem Polonia pozytywnie: W przyjaznej atmosferze upłynęło pierwsze zebranie otwarte NASZEJ POLONII!
  Nie mam pojęcia o Blogger: User Profile: Elizabeth Celejewska

  Wczorajszy Desant npla:

  Chociaż mamy własne poglądy na wiele spraw, to:

  1. Szanujemy i publikujemy (na odpowiedzialność autorów) także wypowiedzi, z którymi się nie zgadzamy.
  2. Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną w kraju i za granicą.
  3. Nie cenzurujemy tekstów – z wyjątkiem rażących brutalizmów i sformułowań mogących urazić czyjeś osobiste uczucia, a także tekstów i informacji sprzecznych z zasadami prawa prasowego i informacji elektronicznej.
  4. Respektujemy copyright przekazywanych nam tekstów i informacji opatrzonych przez posiadaczy praw autorskich odpowiednim oznaczeniem.

  Polubienie

 2. […] Opublikował/a Штирлиц w dniu 15 czerwiec, 2008 Wolność wypowiedzi na forach Onetu, GW a w szczególności WP polega na tym, że równie dobrze można sobie napisać “post” na papierowej serwetce i włożyć go do szuflady. Dzięki czujnej cenzurze audiencja widzi z wyselekcjonowanych “postów”, że spierdzielanci stanowią “politycznie zorientowanych radiomaryjnie idiotów i s-synów a emigracja jest zbiorowiskiem, które Polsce raczej ciąży, domaga się przywilejów i w niczym nie pomaga. Tylko kilka osób orientuje się co do prawdziwych przyczyn wrogości etablyszmętów (? establyszmęt ?). Od czasu, gdy Krupiński dał się wyprowadzić w maliny przez gajowego Maruchę – faktycznie ciężko jest odróżnić indywidualnego wychodźcę od sterowanej przez czarnych semipolonii. […]

  Polubienie

 3. Szwedzka reprezentacja ideologiczna rydzyzmu z pewnych względów powinna zrezygnować ze współpracy…

  Kolejne ataki na portal Wirtualnej Solonii 2008-06-05 (22:06) Wirtualna Solonia Wirtualna Solonia po raz kolejny stała się obiektem ataku hakerów. Baza danych z artykułami i komentarzami uczestników została poważnie uszkodzona. Dostawca usług interneto…

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s