Kim nie jest Matka Kurka

Wielkim lobem zza oceanu: Kim jest Matka Kurka?.

Matka Kurka nie jest „Kimś” jest „Czymś” i wcale się tego nie wstydzi.

Jak głosi tytuł Matka Kurka nie jest kimś, raczej czymś co można nazwać głosem promującym myślenie, swobodę przekonań i takie postrzeganie świata, które otwiera oczy na odmienności zachowując własną tożsamość.

Nie jestem przekonany, czy pisanie o Matce Kurce w kategoriach personalnych ma sens, ale skoro wielu pyta o to kim jest Matka Kurka, dla ułatwienia w ustalaniu danych teleadresowych podpowiem, że wbrew powszechnym „zarzutom” Matka Kurka nie jest:

 1. Adamem Michnikiem
 2. Jerzym Urbanem
 3. Jackiem Żakowskim
 4. Tomaszem Lisem
 5. Janiną Paradowską
 6. Piotrem Najsztubem
 7. Janem Rokitą
 8. Jerzym Pilchem
 9. Kazimierą Szczuką
 10. Piotrem Gadzinowskim
 11. Byłym Ubekiem
 12. Synem byłego Ubeka
 13. Płatnym agitatorem
 14. Przerażonym biznesmenem z układu
 15. Trzęsącym się ze strachu urzędnikiem z układu

Matka Kurka powstała z potrzeby – matki wynalazków i protestu – ojca wszystkich odrzuconych przez ideologię sierot. Nie jest tajemnicą, że Matka Kurka to antonim znanego ojca, któremu nowe władze składały hołd i do dziś płaca dziesięcinę po wygranych wyborach. Myli się jednak ten, kto doszukuje się w Matce Kurce przeciwnika dla Ojca Rydzyka, byłaby to walka z pomylonymi dyscyplinami i kategoriami wagowymi, zwłaszcza ciężarem gatunkowym i jakościowym. Nie interesuje Matki Ojciec, Matkę interesuje odebranie Ojcu praw rodzicielskich, ponieważ dzieci wychowywane przez Ojca w atmosferze gęstych oparów absurdu, klimacie sekty, nienawiści do człowieczeństwa i dorobku kulturowego cywilizacji europejskiej nie może być modelem zachowań: patriotycznych, pedagogicznych, społecznych i religijnych, choćby popierały Ojca władze IVRP, a może właśnie dlatego, że popierają tym bardziej nie może. Matka Kurka, syn Matki Potrzeby i Ojca Protestu jest dzieckiem niepokornym i swawolnym, ale gościnnym, Matka Kurka zaprasza na swoje podwórko każdego, kto widzi oczyma wyobraźni zagrożenie dla normalności i demokracji pojmowanej w kategoriach wolności i odpowiedzialności, czuje w kościach czym jest rewolucja moralna oparta na kłamstwie, ideologicznej ciasnocie, religijnym fanatyzmie i politycznej bezczelności. Matka Kurka hołduje ewolucji polegającej na szeroko rozumianej i wzajemnej edukacji społecznej, która bedzie tarczą dla politykierstwa, szamaństwa mylonego z religią i fanatyzmu przemianowanego na patriotyzm. To tyle o tym czymś, kim jest Matka Kurka.

Matka Kurka

Satyryczne teksty polityczne
na http://www.matka-kurka.net

Reklamy

5 komentarzy do “Kim nie jest Matka Kurka

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s