Dulce et decorum Rolexum

W języku polskim nazywamy to zjawisko rżnięciem głupa za ojczyznę. Rolex nie kojarzy zdanka o synagogach z faktem historycznym w Jedwabnem. Albo nie chce kojarzyć.

To może ja też zbiorę 5k podpisów o zezwolenie Glempowi na wjazd do USA. Wątpię by 5k podpisów odniosło jakikolwiek skutek w dziele zmiany obowiązującego prawa.

A bo – surpriza! surpriza! – w niektórych krajach ustanowione prawo traktowane jest z całą powagą.

Jak ktoś na wstępie oznajmia, że NIE JEST anty cośtam – to i owszem JEST

Doszły mnie słuchy, że młodzież rosyjska zbiera 5k podpisów pod petycją o ukrócenie przysrywań Rolexa na temat cywilizacji turońskiej. Termin cywilizacji turońskiej ukuty przez wiadomo kogo i powtarzany przez wiadomo których Giertychów.

Polowania z nagonką

Reklamy

4 komentarze do “Dulce et decorum Rolexum

 1. Jestem dumny z młodzieży rosyjskiej! A hołd Konecznemu składali Toynbee i Huntington.

  Z faktu historycznego: Jedwabne można wysnuć tyle, że dalej nie wiadomo, kto dopuścił się mordu. Nawet jeśli był tam współudział polski, to dalej nie wynika z tego zdanie: „Polacy dla zabawy palili Żydów w stodołach”.

  Podobnie, jak z faktu, że jakiś Żyd zastrzelił Eskimosa (albo 100) Eskimosów nie wynika, że Zydzi dla zabawy strzelają do Eskimosów w chwilach wolnych.

  A jesli uprawnione byłyby takiego uogulnienia, to trzeba by stwierdzić, że Polacy, po godzinach pracy, zajmują się biciem i gwałceniem Angielek (jakub K)

  Podstawy logiki, Polanderze: wileki i mały kwantyfikator.

  Pozdrawiam

  p.s.

  TURAŃSKA

  Polubienie

 2. Dzięki za komentarz.

  Pod Pańskim wpływem postanowiłem zebrać 5 tys. podpisów pod petycją domagającą się od Chruszczowa odwołania stwierdzenia, że w Ameryce murzynów biją.

  W sprawie tura powiem na razie tyle:

  „Kultura turańska” jest ordynarnym rusycyzmem Туранская powtarzanym bezmyślnie za Konecznym przez Giertycha Średniego. Przymiotnik „turański” nie zmieścił się we frazeologii polskiego, czyli jest słówkiem wymarłym jak zwierzątko tur, od którego pochodzi.
  Bardziej po polskiemu MSZ: „kultura Turza” ino , że to brzmi jak „krowia” lub”bycza” :mrgreen: No, ale w celu zabrzmienia bardziej naukowego ( czyt. Niezrozumiałego ) dla słuchaczek radyja leśnik Giertych Średni prawdopodobnie posłużyłby się bez skrupułów przymiotnikiem „krowiański” as well.

  W nomenklaturze cywilizacyjnej kultura mongolska jest kulturą przedagrarną, czyli pasterską.

  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 3. Stending z bosym koło kary na kornerze pomyślałem se, że może to być także polglish Turanian civilization – Google Search 🙄 >>literally meaning „the land of the Tur”. As described below, the original Turanians are the Tuirya Iranian people.[2][3][4] of the Avesta age<< , co jest niebezpiecznie bliskie do pochodzenia sarmatyzmu 8) Er, ehem sorki – CYWILIZACJI sarmackiej. „Istotną rolę w konstruowaniu tej cywilizacji odgrywa symbolika słupa ze Zbrucza, prezentującego wyobrażenie Świętowida”

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s