Nos dla tabakiery?

Teraz każdy myśli, że państwo go przytłacza, tak jak tu Wiarus powyżej pisze.

No to co pan proponuje – dostosować państwo do oczekiwań obywateli, czy przykroić obywateli do oczekiwań wiecznie z nich niezadowolonego państwa? Czy jeśli obywatele nie docenią geniuszu panstwa, przewiduje pan użycie siły? Jak to było z tym nosem i tabakierą?

„I każdy myśli, że ktoś za niego wprowadzi zmiany. A to my musimy sami zrobić. Przecież jest demokracja, prawda? Ale nikomu sie nie chce…”

A kto to jest „my”, panie kolego Rybitzky, i ilu tych „my” jest? Te „MY” w pańskiej poetyce to jest taki sam fikcyjno-magiczny kwiat paproci jak słynni, tajemniczy „ONI”, ci od „oni mają dawać”.

Nie twórz pan kolektywów tam gdzie ich ani nie ma, ani nie potrzeba. Dookoła demokracja, a panu się ciągle roi Timur i Jego Drużyna.

 • Emigracja zagłosuje?

  Donald Tusk w swojej gnieźnieńskiej przemowie stwierdził, iż młodzi Polacy wyjeżdżają na Wyspy Brytyjskie, gdyż mają dosyć rządów PiS. To ostatnio dość popularna opinia. Fakt jej bezsensowności nie ma znaczenia dla różnych polityków, dziennikarzy i tzw. ekspertów….

  komentarze (23)

 • Enklawa: Polacy w Kanadzie również głosowali…:

  „Jakoś umknęło Pańskiej uwadze, że samo zadeklarowanie pochodzenia z bloku wschodniego nie wystarczy do głosowania. Należy wykupić kupę dokumentów takich jak paszport, pesel, umiejscowienie rozwodu itepe. Procedura załatwiania trwa od 6 do 9 miesięcy w najlepszym przypadku. Procedura z dwoma rozwodami trwa kilka lat i kosztuje circa 5k.”

 • PORADNIK WYBORCY POLONIJNEGO

  Zamorski wyborca polonijny z wypiekami na policzkach przyjmuje zapowiedzianą możliwość wybierania dwóch posłow i jednego senatora specjalnie dla Polonii, i łzy wdzięczności zaczynają mu się kręcić w oczach.
  Zanim wyborca polonijny zagłosuje, musi sie zarejestrować:
  http://www.pkw.gov.pl/katalog/artykul/18409.html
  Art. 26.
  1. Wyborcy przebywający za granicą i posiadający ważne polskie paszporty wpisywani są do spisu wyborców sporządzanego przez właściwego terytorialnie […]

 • Emigracja = tchórzostwo

  Naprawdę, sam się czasem zastawiam, dlaczego „Gazeta Wyborcza” tak mnie irytuje. To chyba ten ich ton i sposób przedstawiania informacji. Chociażby dziś – krótki artykuł na pierwszej stronie: Emigranci: nie wracamy . Kilka słów na krzyż wystarczyło, by…

  komentarze (83)

 • „tchorzostwo” a polska mentalnosc

  Jak ktos uzywa jako argumentu w dyskusji oskarzenia o „tchorzostwo” to ja go automatycznie klasyfikuje jako swira.

  Po pierwsze, jest to argument ad hominem i jako taki z definicji bledny. Po drugie, uzywanie takich argumentow swiadczy o uzywaniu rozchwianych emocji tam, gdzie byloby miejsce na rozum. To juz bylo w przeszlosci („gwizdzac na szwabska armate” etc.) i co to dalo, poza Powstaniem Warszawskim?

  Co do motywacji i kasy – nie calkiem zgadzam sie z Wiarusem. Z mojego doswiadczenia jako nauczyciela akademickiego wynika, ze wiekszosc ludzi ma zbyt slaby mozg by operowac kategoriami abstrakcyjnymi, takimi np. jak swobody obywatelskie. Na calym swiecie, nawet w najbardziej wolnych krajach, ludzie w pierwszym rzedzie sa motywowani pieniedzmi i seksem. Polacy, czy to w Polsce, czy poza, nie moga byc wyjatkiem.

  Inna sprawa, ze tam gdzie nie ma swobody, gdzie panstwo wtraca sie do wszystkiego, gdzie panstwo jest tkanka rakowa zainteresowana glownie swoim rozrostem, tam drzewo z pieniedzmi karleje albo i usycha. Emigracja ekonomiczna zwykle jest tez polityczna.

  2007-07-05 16:01 Double Entendre

 • Żałośni Polacy na Wyspach

  Pewna autorka bloga napisała kilka tygodni temu, że nie wybaczy swojej ojczyźnie. Zapewne nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli, gdyby portal gazeta.pl nie umieścił dziś jej tekstu na eksponowanym miejscu. Tytuł: Nie wybacze ci, Polsko. Teraz wszyscy mogą się dowiedzieć, że: Nie…

  komentarze (19)

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s