Eksperci od emigracji

„Wiesz Pan co? A odwal się Pan = Siła argumentu Łukasza Warzechy, dziennikarza ‚Faktu'”

Top ten kRajowych speców od emigracji
czyli
nikt nic nie wie i nie chce wiedzieć, że nie głosował ani jeden emigrant, tylko zakupowicze i Lądkowicze – migranci zarobkowi ramię w ramię z córami nomenklatury czasowo na studiach w USA

 1. To emigranci zdecydują, kto wygra „© Władysław Bartoszewski 2006-2008 Administracja strony: Mariusz Kubik” (ten od blogu Ireny Dziedzic)
  – Wg profesora 9 promili elektoratu jest w stanie zadecydować o wygranej :mrgreen: – w tym ani jeden emigrant, ino migranci zarobkowi
 2. WIOSKA ZABITA DECHAMI – Onet.pl Blog: „UCIEKINIERZY DECYDUJĄ O NAS”
  – Właściwie turyści, zakupowicze i studentki w USA mają 12,8% wpływu na wybór 19 posłów W-wy Śródmieście z wybieralnych totalnie 460 posłów
  – Właściwie z 2 milionów Lądkowiczów zagłosowało 35615 czyli circa 2% uciekinierów
 3. Lech Wałęsa do emigracji
  Odpowiadając Wałęsie
 4. Wielkim lobem zza oceanu: Wyniki wyszukiwania: ryszard czarnecki
  Grzywna
  – najnowszy wywiad jeszcze w cedzaku
 5. dr Krzysztof Wyszkowski
  zapis proponowany przez Sejm jest słuszny w tym sensie, że jest taki sam jak na całym świecie
 6. Enklawa: Polacy w Kanadzie również głosowali…:
  “Nawet nie zastanawiałem się nad tym jakie warunki trzeba spełnic by zagłosować”
 7. Maryla: Od 17 wrzesnia 1939 roku rząden erząd komunistyczny ani postkomunistyczny nie zrobił nis dla Polaków, którzy zostali na wschodzie.
 8. W Temacie Maci – wtemaciemaci.salon24.pl:
  “Tak jak do tej pory
  uwazałem emigrantów, za politycznie zorientowanych radiomaryjnie idiotów i s-synów.
  Tak dzięki Panu zaczynam zmieniać zdanie a Panu dziekuję.
  Kasuję też, napisany art. o tym , że emigracja jest zbiorowiskiem, które Polsce raczej ciąży, domaga się przywilejów i w niczym nie pomaga.
  Pozdrawiam
  2007-02-21 14:03 Igła
 9. Rolex: “irytują mnie polscy emigranci piszący o Polsce. Często z poczuciem wyższości – ‘Bo my tu w normalnym kraju…’ Barany, bo jak byli w kraju (albo gdyby byli) to pewnie nie wnieśliby i tak nic ożywczego””
 10. Maleszka Kurka: ““niemniej jednak, polska emigracja ma znacznie gorzej od nas, obawiam się, że proporcje emigracyjnej głupoty są znacznie większe od naszych, tutejszych. I żeby nie było, że ja PO, czy innego Donalda bronię. Nikogo nie bronię, protestować każdy ma prawo, tylko zanim się po polsku odezwiesz jeden z drugim i to w imieniu Polski, weź się chociaż ogol i ubierz jakoś wsiórku w baranicy. Kończę, bo jeszcze co gorszego palnę.””

Kandydaci do top ten

 1. Warzecha Odebrać głos emigrantom?
  „Wiesz Pan co? A odwal się Pan = Siła argumentu Łukasza Warzechy, dziennikarza ‚Faktu'”
 2. „Emigranci to ćwoki zwykle nieudaczniki :))))” – INTERIA360 w INTERIA.PL ~POLAK 2008-08-04 14:19 (tryb: poszerzony/według wątków)
 3. Salonowi eksperci od spraw emigracji
 4. Wiedźmin – geralt.salon24.pl: „Dziękuję za to, że Polonia głosowała z taką determinacją.”
 5. Forum Polska 2000

  min. R. Sikorski: Stany podwójnego obywatelstwa zdarzają się nawet podsekretarzom stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych… zdarzają się milionom Polaków zagranicą i nie rozumiem dlaczego jest to problemem akurat dla małej garstki ludzi.
 6. prawo wyborcze emigrantów – Google Search
 7. marlowe > Prawo wyborcze emigrantów II > kapitałowe zmagania > bblog.pl
 8. marlowe > 5956 > kapitałowe zmagania > bblog.pl
 9. Selekcja negatywna to Polska straconych szans | Jednomandatowe Okręgi Wyborcze(JOW), ordynacja większościowa – Ruch obywatelski na rzecz zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu RP: „Trzeba też pomyśleć o 10-milionowej polonii amerykańskiej, Polakach w Wielkiej Brytanii, Irlandii i innych ośrodkach polonijnych. Właściwie dopiero zasadnicza zmiana ordynacji na JOW daje szansę rozwiązania problemu dyskryminacji wyborczej Polaków za granicą, którzy teraz zmuszeni są głosować na kandydatów z jednego okręgu warszawskiego. O skargach do instytucji unijnych na naruszanie przez obecną ordynację biernego prawa wyborczego i nierówność traktowania głosów polskich emigrantów, które mają około 3 razy mniejszą siłę, niż głosy Polaków w kraju,”
 10. Bartek Chochołowski > Emigrantom trzeba zabrać prawo wyborcze > Chocholi taniec > bblog.pl
 11. Według art. 31.2 Ordynacji wyborczej do Sejmu wszyscy Polacy głosujący za granicami kraju oddają swoje głosy na listy wyborcze zarejestrowane w okręgu Warszawa I. Na okręg ten przypada 19 mandatów poselskich. Ma to wynikać z liczby mieszkańców podzielonej przez normę przedstawicielską. Ilu Polaków głosuje w okręgu Warszawa I i jak to się ma do tej normy i zasad?Według danych z poprzednich wyborów w okręgu tym zarejestrowano 1 393 568 wyborców. Jeśli podzielimy tę liczbę przez 66 tysięcy, to wyjdzie nam 21, a więc – gdyby były zachowane zasady równości i proporcjonalności, to warszawiacy powinni wybierać co najmniej 21 posłów, a nie 19. Ale za granicami Polski przebywa, wg oficjalnych danych, ok. 2 milionów dorosłych Polaków! Oni wszyscy mają prawo do głosu i możliwość głosowania w okręgu Warszawa-Centrum. Dwa miliony podzielone przez 66 tysięcy, daje co najmniej 30 mandatów! W takim razie, w okręgu warszawskim Polacy powinni wybierać nie 19, ale 50 posłów! Patriotyczne zaangażowanie naszych Rodaków, ich wielogodzinne wystawanie pod konsulatami, idzie więc w gwizdek i jest, w istocie, marnowane, a siła ich obywatelskiego poparcia jest wykorzystywana w minimalnym stopniu. Wbrew Konstytucji i zapisanym w niej prawom.

  Jest to, oczywiście, wina złego prawa wyborczego, a ten smutny fakt, to tylko jedna z licznych ilustracji tej wadliwej konstrukcji. Problemów takich nie znają Anglicy czy Amerykanie, których system wyborczy – jednomandatowe okręgi wyborcze i związane z nim zapisy – w pełni gwarantują równość praw wyborczych obywateli. Ciekaw jestem, czy nasi Rodacy, w tak ogromnej liczbie pracujący w Wielkiej Brytanii, USA czy Kanadzie, mają tego świadomość? Czy ze swego pobytu na Wyspach Brytyjskich przywiozą do Polski także wiedzę o tym, że państwo może być sensownie urządzone, a demokratyczne wybory parlamentarne, to nie jest urządzany za ogromne pieniądze sondaż popularności tego, czy innego polityka, że wybory do Izby Ustawodawczej, to nie plebiscyt, że o coś innego w nich chodzi?

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s