Prof. Przystawa też przyczynia się

do konfundowania publiki kRajowej co do liczby migrantów i emigrantów uprawnionych do głosowania.

Lapsusy freudowskie

Selekcja negatywna to Polska straconych szans: „Trzeba też pomyśleć o 10-milionowej polonii amerykańskiej, Polakach w Wielkiej Brytanii, Irlandii i innych ośrodkach polonijnych. Właściwie dopiero zasadnicza zmiana ordynacji na JOW daje szansę rozwiązania problemu dyskryminacji wyborczej Polaków za granicą, którzy teraz zmuszeni są głosować na kandydatów z jednego okręgu warszawskiego.”

Fikcja pojedynku zamiast demokratycznych wyborów |: „Ale za granicami Polski przebywa, wg oficjalnych danych, ok. 2 milionów dorosłych Polaków! Oni wszyscy mają prawo do głosu i możliwość głosowania w okręgu Warszawa-Centrum.”

Do konfuzji dokłada się Pani Isia Tracz
Jak głosowano za granicą « Salon nowojorski: „Polskie gazety powtarzają, że “w USA frekwencja wyborcza wyniosła 80 procent”, ale nikt nie wyjaśnia, w jaki sposób liczy się ten procent. Nie chodzi tu bynajmniej o ogólną liczbę Polaków mieszkających lub przebywających czasowo w USA i uprawnionych do głosowania. W USA przebywa blisko pół miliona osób legitymujących się polskim obywatelstwem (i nie mam na myśli osób polskiego pochodzenia w drugim czy trzecim pokoleniu, bo tych jest dużo więcej), więc gdyby 80 procent z nich zagłosowało w wyborach, w lokalach wyborczych w USA musiałoby się stawić coś koło 400 tys. osób. Wiadomo natomiast, że na listach wyborców zarejestrowało się w całych Stanach Zjednoczonych jakieś 40 tys. osób, z tego 16 tys. w Chicago oraz 14 tys. w Nowym Jorku.”

Te 1/2 miliona „legitymujących się” to chyba na wyrost. Raczej ogólna liczebność populacji Polaków w USA, mieszkających tam stale, lub przebywających czasowo – legalnie lub nielegalnie – i poczuwających się do jakiegokolwiek obowiązku posłuszeństwa Warszawie w formie posiadania, jak sobie tego Warszawa życzy, ważnych paszportów RP – wynosi prawdopodobnie około 200 tysięcy osób.

Niecałe 900 lat do wyrobienia paszportów Polonii Amerykańskiej

Polonia amerykańska przeca aż sika po nogach z niecierpliwości, żeby za Stary Kraj złożyć w ofierze resztki reputacji, jaka jej została po wtorkowym występie w Białym Domu, gdzie pan prezydent RP był łaskaw zagrozić panu prezydentowi USA, że jak pracy na czarno nie będzie, to miliony głosów Polonii amerykańskiej oddanych na demokratów na polecenie młodzieżówki […]

2,2% Wiernych Synów Macierzy

Z danych opublikowanych ostatnio przez nowojorską gazetę polonijną „Nowy Dziennik” wynika, że konsulaty RP w USA wydają około 20 tysięcy 10-letnich paszportów polskich rocznie. Ponieważ paszport jest ważny na 10 lat, tym samym co roku przypada termin wymiany mniej więcej 10% ogólnej liczby paszportów polskich znajdujących się w rękach Polaków przebywających w USA. W tym […]

czw., 10/16/2008 – 15:47

Chciałbym tylko podkreślić, że w głosowaniu nie wziął udziału ani jeden emigrant. Panowie zliczają tzw. „Polaków czasowo przebywających za granicą” – i bardzo słusznie. Tym sposobem zliczacie Panowie około 2 milionów migrantów zarobkowych – też bardzo słusznie. Tymczasem wg nowej postgomułkowskiej ustawy o obywatelstwie poza granicami RP żyje kilkanaście milionów przymusowych obywateli teoretycznie uprawnionych do głosowania, którzy głosować nie chcą, ale też praktycznie nie mogą, gdyby nawet któremuś się zechciało. Media RP przedstawiają jednak migrantów zarobkowych jako „Polonusów” i wmawiają publice, że “zacofani fanatycy religijni ze Stanów” wybrali im rząd.

Mam cichutką nadzieję, że oświeceni Lądkowicze zrozumieją oksymoron „Czasowego” Emigranta i wytłumaczą krajowcom prywatnie oficjalną ściemę medialną.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Przypisy

  1. https://obczyzna.wordpress.com/2008/08/03/22-wiernych-synow-macierzy/
  2. Czasowy Emigrant

Prężne polskie lobby? Pręż się pan sam. Nie po to wyemigrowaliśmy.

Pan niczego nie zrozumiał. Polskie lobby? Żeby wam zalatwiało, naturalnie za darmo, rzeczy dla was samych nie do załatwienia? A wy w zamian będziecie nam fundować bezustanną krzywą mordę, wieczne dopominanie się o wiecej i ‚pułapkę paszportową’ ?
Śmiech pusty.

Reklamy

2 komentarze do “Prof. Przystawa też przyczynia się

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s