Niech mnie ktoś poprawi

Ketman?

Data startu floga na tekstowisku i w Salonie się zgadza. Tzn. zbiega się z banicją poprzedniego wcielenia.
Kurs na Kurskiego też.
Linki do Onetu i GW – to postęp, bo ketman nie linkował wcale.

Skąd się wziął Lech Kaczyński

Po trzech latach prezydentury Lecha Kaczyńskiego niektóre media postanowiły przypomnieć jego polityczny rodowód. Prym wiedzie oczywiście „Gazeta Wyborcza” »

leszek.sopot251939
bez przewodniej roli partii
2008-10-24 15:50:35

No, ale przecież w RP żyje sobie spokojnie 150 tysięcy tewusiów. Z tej liczby w skali kRaju prawie ujawniono ok. 2 tysiące. Ciężko stwierdzić, że to akurat ten prawdziwy ketman. A komentował od początku istnienia slalomu.

2006-11-10 17:23

To nie Michnik czy Mazowiecki, czyli solidarnościowa strona OS nie dotrzymała słowa, ale ta druga strona.
leszek.sopot

2006-12-03 03:32

Jak czytam w jednym krótkim tekście tyle fachowych terminów to mi się nie chce czytać i nie łapię o co chodzi. Dlatego jako przeciętny czytacz i obywatel uważam, że takie propagowanie polityki prorodzinnej niczemu nie służy bo decydent jeszcze bardziej ode mnie jest ciemny.
Ja przynajmniej znam się na programach graficznych, gdy coś w środku pudła pada to dzwonię po znajomego albo włączam komp rezerwowy.
Dla zwykłych zjadaczy chleba czyli domowych miłośników komputera (tym bardziej czytających to decydentom) każdemu wyrazowi obcemu powinna towarzyszyć gwiazdka by tenże wiedział, że dosktop to…, a subnotebook to…, netserwer to…, router z dwoma switchhubami to…, GNU to…, routery Ethernet to…, WiFi to…, switchhuby to…, printserwery to…,
Nie dość, że Polacy mają kłopoty ze zrozumieniem protego tekstu napisanego poprawną polszczyzną to gdy zderzą się z językiem świata komputerów to nici będą z każdej zachęty do polityki prorodzinnej.
leszek.sopot

Niech mnie ktoś poprawi

Obecnie rozważa się możliwość powszechnego i niczym nieskrępowanego dostępu do akt. Są głosy, że nie będą wykreślane z tych akt żadne fragmenty gdyż jest to niewykonalne z powodów praktycznych i merytorycznych. W zamian za to za upowszechnienie tych informacji ma być pociągany do odpowiedzialności osoba, która to zrobi.
Ha, tylko skąd taka osoba ma wiedzieć, czy coś jeszcze można ujawnić a co już nie można? A po drugie, takie rozwiązanie spowoduje w prosty sposób drugi obieg informacji – przede wszystkim w internecie. Te informacje w oczywisty sposób będą jak najbardziej poszukiwane – wiadomo, że będzie to traktowane jak „zakazany owoc”. W ten sposób sprawy najważniejsze w lustracji zejdą na plan dalszy. Ludzie bowiem będą się uganiac za towarzyskimi plotkami i sensacyjkami.
Abp Nycz słusznie się więc domaga porzucenia tego pomysłu. Może to jednak skutkować niewykonalnością pomysłu ujawnienia dokumentów. Bowiem kto, kiedy, jak i jak długo będzie „cenzurował” dokumenty?
Jedyny dobry sposób na lustrację jest następujący – dali wzór Niemcy. Najpierw przez kilka lat nikt poza funkcjonariuszami państwowymi oraz naukowcami i dziennikarzami, którzy musieli złożyć merytoryczne podanie, nie móg grzebać w aktach. W tym czasie funkcjonariusze systematycznie lustrowali kolejne teczki w myśl pewnego klucza narzuconego przez ustawodawcę. Dopiero później wszyscy mieli swobodny dostęp przez 10 lat do SWOICH akt. Dziś dokumenty ponownie są niedostępne dla zwykłych obywateli. Pracują nad nimi jedynie historycy i lubiący grzebać się w historii dziennikarze.
W Polsce mamy do czynienia z histerią prolustracyjną a nie lustracją. Lustrację wykorzystuje się przede wszystkim do walki politycznej i niczego więcej. Jest ona narzędziem a nie celem.

2007-07-01 17:43 leszek.sopot 24 1913
bez przewodniej roli partii
www.leszek.sopot.salon24.pl

 • Walka PiS o „inne dziedziny życia”

  Bardzo mi się podoba to, że Jarosław Kaczyński oraz Jacek Kurski są czuli na punkcie płacenia alimentów przez niewiernych męzów, którzy wymienili starszy model żony na młodszy, pozostawiając przy tym ten starszy model ze swoim dorobkiem w postaci jednego lub kilku…

  komentarze (15)

Panie Leszku

gratulacje, komuna salonu 24 pana przychylnie komentuje, dziubek w dziubek, łapka w łapkę, pan jest takim opozycjonista jak Kiszczak, tylko mniejszego formatu:))))

2008-09-23 23:56 bravo 0 3431

Jest super, więc o co mi chodzi? – lukaszwarzecha.salon24.pl: „Nie każdy chce przecież w sobie odczuwac jak najgorsze uczucia na widok człowieka, który kiedyś zbłądził i donosił, wszystko jedno czy z powodu szantażu czy za pieniądze. Był słaby i zbłądził. Niech ma szanse na poprawę. Sens lustracji to stworzenie możliwości czynienia dobra przez ludzi, którzy mogli wyrządzić wcześniej wiele zła. Inna lustracja nie ma szensu. Zaprzeczeniem lustracji jest na pewno atmosfera nagonki i polowania na czarownice, pisanina o ‚arcykapusiach’, ‚kapusiach’ itp. O wiele bardziej winni byli funkcjonariusze SB i partii. Nagonka, którą został np. dotknięty abp Wielgus jest zupełnie niewspółmierna do winy agenta, który go nękał, zupełnie też jest nieadekwatna do szkód jakie jego spotkania z SB miałyby komukolwiek przynieść.”

Reklamy

1 komentarz do “Niech mnie ktoś poprawi

 1. „Pluj na niego a on mówi że deszcz pada…

  Do pana Leszka się nie dotrze, do niego nie dociera, że gdy startowała lustracja, Wałęsa się trząs ze strachu, a gdy tylko uformował rząd z Pawlakiem, natychmiast ustawa poszła do kosza, a miejsce na wysokich stanowiskach Państwowych znalazło się dla docenionych SBków z PRLu…
  Nie dociera również fakt zniszczenia dokumentów przez Wałęsę (jego podpisz na wypożyczonych i nieoddanych do dnia dzisiejszego dokumentach)…

  A taka Milicja została zmieniona w Policję poprzez zmianę szyldu, SBcja na wysokich stanowiskach została, jedyne co się zmieniło to szyldy z ‚MILICJI’ na ‚POLICJE’, barachło w środku zostało…

  Ale pan Leszek tego nie rozumie… A dlaczego ?
  Bo jest z tych czerwonych, którzy aż świecą tą czerwonością…

  2008-09-22 16:59 id87 0 1″

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s