Skąd się wziął Leszek Sopot

Komentarzyki pod najnowszym wpisem głównie od bezblogowców czyli od tzw. dyżurnych komentatorów. Sopot nazywa takowych trollami. Recenzja trolla pod moim pierwszym wpisem: „Ale pan Leszek tego nie rozumie… A dlaczego ?
Bo jest z tych czerwonych, którzy aż świecą tą czerwonością…”. A oto tytulik pierwszego wpisu. Proszę łaskawie rzucić okiem na datę.

Wbrew pisowskiej (?) nagonce na Nobla

Pan Sopot zaczął blogować kilka dni po banicji ketmana. Zbieg okoliczności? Wprawdzie trollował od zarania Salonu ale wyczekiwał stosownego momentu na start swego własnego bloga. SG już go doceniła. Oczekujemy recenzji FYMa i Rolexa.

Skąd się wziął Lech Kaczyński

Po trzech latach prezydentury Lecha Kaczyńskiego niektóre media postanowiły przypomnieć jego polityczny rodowód. Prym wiedzie oczywiście „Gazeta Wyborcza” »

leszek.sopot 25 1939
bez przewodniej roli partii
2008-10-24 15:50:35

W PRL byli sprytniejsi, przewidzieli przyszłość

Andrzej Żabiński, I sekretarz KW PZPR w Katowicach, podczas zamkniętego spotkania z aktywem partyjnym milicji i służby bezpieczeństwa 26 września 1980 r. mówił, że przede wszystkim należy skłócić nowe związki z działaczami KOR. Uznał to zadanie za najważniejszy oręż w walce z „Solidarnością”. Podczas spotkania, z którego taśma z nagraniem trafiła do rąk działaczy „Solidarności”, Żabiński ocenił, że związkowców szybko zepsuje władza i pieniądze, gdy poczują oni jak smakuje władza. Streścił pokrótce, jak ich należy skompromitować:
„Trzeba ich uwikłać w tysiące spraw, ja im współczuję, bo to są kochane, niekiedy młode chłopaki, a wdali się w tę wielką politykę, no ale nie ma innego wyjścia. Muszą wiedzieć, co to znaczy smak władzy. Należy im wszędzie udostępniać lokale. Najbardziej luksusowo urządzać jak tylko można. Ja to już ciągle mówię, ale jeszcze raz powtórzę w tym gronie: nie znam człowieka, którego by władza nie zdemoralizowała, to tylko kwestia jak szybko i w jakim stopniu. To się już u nich obserwuje, łatwy dostęp do pieniędzy, taksówkami do Gdańska, telefony, kontakt z sekretarzem KW, z wicepremierem, jeżdżą i po prostu zaczynają szastać pieniędzmi, […] a więc jest to kierunek słuszny”.
Czy twoim zdaniem, patrząc dziś na dawnych działaczy „S” urzędujących z nadania PiS w różnych instytucjach i ministerstwach, nie spełniło się to co zaplanował Żabiński? Zresztą tu nie chodzi tylko o działaczy tej partii, ale każdej parti.

2007-06-29 00:50 leszek.sopot 25 1939

Znaleziono: 5274

Przeciez nie trudno sie domyslec skad on mial w wiezieniu na Kurkowej te wszystkie rzeczy. Tajemnica tkwi w osobie jego bylej zony Basi S., ktora byla prokuratorem w Gdansku.

Kraj więcej z tego forum autor: leszek.sopot 2005-01-02 23:02:52

basia.basia napisała: > ps > Czy to, że prokurator Szwedowska (żona Michnika) prowadziła > sprawę więźniów politycznych może mieć jakieś głębsze znaczenie? > Wydaje mi się, że to jest znaczące. Zona zostala po wyjsciu Mich…

Kraj więcej z tego forum autor: leszek.sopot 2005-01-03 21:38:19

tad9 napisał: > leszek.sopot napisał: > > > Z tego fragmentu mozna wyciagnac rozne wnioski i stawiac wiele pytan, np. > > > dlaczego wladza rozmawiala z kosciolem nt. amnesti?, jak przebiagly i jak > ie…

Kraj więcej z tego forum autor: leszek.sopot 2005-01-03 21:35:38

Agenci są wśród nas

Wyobraź sobie, że co 20 z twoich znajomych jest TW. Piszą raporty o każdym twoim nieprzyzwoitym z moralnego punktu widzenia wypadku, który może posłużyć tajnym służbom za hak. To samo notują o życiu twoich znajomych. Piszą donosy na innych TW nie wiedząc, że oni są TW. Powstaje pokaźny zbiór materiałów o całym twoim środowisku, jak i o każdej osobie z tego środowiska. W teczkach leżą starannie posegregowane informacje o tym, że pijany Kowalski ganiał na golasa pokojówkę hotelową, a to, że ktoś inny wziął łapówkę za np. wypisanie zwolnienia lekarskiego, o innym z kolei, że o tobie powiedział żeś świnia i cham.

Wszystkim lustratorom polecam cały wywiad z pastorem Gauckiem, z którego zaczerpnąłem cytaty:

http://www.teologiapolityczna.pl/04-Sprawiedliwosci-J_1_.Gauck.pdf

poniedziałek, 02 kwietnia 2007, leszek.sopot

Lustracyjne dylematy

komentarze (64) leszek.sopot 25 1944
bez przewodniej roli partii
2008-09-28 16:03:08

Jeśli dany blog nie jest wypozycjonowany w wyszukiwarkach, to znaczy, że go nikt nie czyta

3.13% Direct Traffic

9.22% Referring Sites

87.65% Search Engines
Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s