Pelargonia

Bezpośrednią przyczyną wznowień Sopotu jest najprawdopodobniej wniosek Kaczyńskiego do Trybunału w sprawie WSI – nie ma zadymy bez zaognienia :mrgreen:

towarzycho ochrony konfidentów im. Lesława Maleszki

A ja spokojnie odpowiadam.

leszek.sopot osoba znana z imienia i nazwiska – wystarczy mieć inteligencję powyżej poziomu pelargonii aby skojarzyc kim jest , co robił i kiedy .

Problemem na S24 jest to że znaczacząca część komentatorów posiada IQ na poziomie pozwalającym wyuczyć się czytać i pisać i to niestety szczyt mozliwości czyli nie zaświta samodzielna żadna myśl .

Ubawiłem się czytając ten wpis choc wiem że nie wypada śmiac się w takich przypadkach.

2008-10-25 08:16 lestat 371 1398
Przegląd Lestat
a
www.lestat.salon24.pl

Tak czy siak cały ten pomysł na lustrację wg wzoru pastora Gaucka w zestawieniu z bieżącymi wysiłkami sejmu jakoś tak dziwnie zbiega się z kampanią Matki Kurki na rzecz 700 tysięcy lat i 17 teczek albo na odwrót 8) Po połowie łykędu poszukiwań w końcu trafiłem przypadkiem na głęboko zakonspirowanego Sopota. Okazało się, że pracował na Czerskiej w tym samym zakładzie poligraficznym, co Lesław. Być może znali się z widzenia :mrgreen:


Wszystkim lustratorom polecam cały wywiad z pastorem Gauckiem, z którego zaczerpnąłem cytaty:

http://www.teologiapolityczna.pl/04-Sprawiedliwosci-J_1_.Gauck.pdf

poniedziałek, 02 kwietnia 2007, leszek.sopot

Lustracyjne dylematy

komentarze (64) leszek.sopot 25 1944
bez przewodniej roli partii
2008-09-28 16:03:08

Deubekizacja

W dniu dzisiejszym Sejm rozstrzygał o losach dwóch projektów tzw. ustaw deubekizacyjnych (autorstwa PiS i PO). W dużym uproszczeniu sprowadzały się one do odebrania dawanym funkcjonariuszom SB nadmiernych przywilejów emerytalnych (oba projekty) i czasowo ograniczały dla ludzi, którzy byli funkcjonariuszami SB, możliwość obejmowania stanowisk publicznych (projekt PiS). Ustawa autorstwa PiS, przeleżała w lasce marszałkowskiej kilka miesięcy, natomiast projekt PO dopiero co do niej wpłynął.

Niestety głosami PO, PSL i Lewicy projekt Prawa i Sprawiedliwości został odrzucony w pierwszym czytaniu. Projekt PO natomiast, mimo wniosku Lewicy o jego odrzucenie, został skierowany (m.in. dzięki poparciu przez PiS) do dalszych prac legislacyjnych.

Jest to złamanie pewnego zwyczaju jaki od wielu lat jest w Sejmie, że w przypadku zbieżnych projektów kieruje się je wspólnie do dalszych prac i tworzy jeden zbieżny projekt ustawy. Tak było m.in. w minionej kadencji. Pamiętam jak osobiście z posłami z PO wspólnie w oparciu o 4 projekty (PiS, PO, LPR i Samoobrony) pisaliśmy ustawę lustracyjną, którą następnie nieomal jednomyślnie przegłosował Sejm (tylko SLD było przeciw). Inną jest sprawą, że projekt ten został następnie bardzo mocno znowelizowany w Senacie (zresztą za zmianami tymi stał nie kto inny jak ówczesny i obecny marszałek Senatu Bogdan Borosewicz) co dodatkowo wpłynęło na jego osłabienie i przyczyniło się do porażki w Trybunale Konstytucyjnym.

Staropolskim zwyczajem nie linkuję celem ochrony danych osobowych.

Wystarczy porównać ustawę lustracyjną z Niemiec i Polski, aby wiedzieć

dlaczego Trybunał Konstytucyjny musiał uznać ustawę za niezgodną z konstytucją. Ja pytam od dawna, dlaczego w Polsce nie ma woli na to, aby garściami przepisać paragrafy z niemieckiej ustawy i po przetłumaczeniu na j. polski wstawić do naszej ustawy.
Dlaczego się u nas nie odróżnia dostępu do swoich akt od dostępu do akt dla wszystkich naukowców, lecz żąda się, aby każdy w każdych aktach mógł grzebać bez żadnych uregulowań prawnych w tym względzie (np. choćby w tak prozaicznej sprawie jak kolejność dostępu).
Niemcy szybko i sprawnie potrafili przeprowadzić ustawę m.in. dlatego, że idea lustracji nie była wykorzystywana do walki politycznej, do dzielenia ludzi lecz miała służyć prawdzie i sprawiedliwości. U nas miała być jedynie bronią wyborczą.

2007-08-15 19:43 leszek.sopot 25 1944

Wie Pan, tak sobie myślę, że polski Trybunał Konstytucyjny

naprawdę jest stronniczy i pilnuje interesów przeciwników lustracji i rozliczeńz PRL.

Dostęp naukowców i dziennikarzy do archiwów w IPN był przecież legalny. Dopiero niedawna decyzja TK zamknęła archiwa przed dziennikarzami. Jak to się stało? Konstytucja się przecież nie zmieniła. Może archwia się zdelegalizowały?

2007-08-15 18:36 …. 0 322 do skasowania www.gryfik.salon24.pl

https://obczyzna.wordpress.com/2007/05/11/projekt-lustro-summa-technologiae/trackback/

 • Noteka 2008, czyli przychodzi Anna do Siergieja…

  Rosjanie zarzucają nam, że żyjemy mitami przeszłości, zamiast teraźniejszością i przyszłością, nieprawdaż? OK, powiedzmy, że im wierzymy.  W takim razie, co by było, gdyby minister spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej Anna Fotyga wystosowała formalna notę do ministra spraw…

  komentarze (11)

 • Filar państwa

  Zadowolony z życia i wysokości emerytury generał w stanie spoczynku Czesław Kiszczak oświadczył wczoraj GW, że wywiad i kontrwywiad to są filary państwa .   „Szefom nie wolno mowić o agentach, bo wywiad i kontrwywiad to są filary państwa – ocenia Kiszczak. – I to…

  komentarze (28)

 • Bantustan PRL, spadek i dezubekizacja

  Czy okres kolaboracji z okupantem należy wliczać do podstawy emerytury? Korwin-Mikke na swoim blogu uważa, że tak, i deklaruje gotowość walki do ostaniego guzika o emeryturę dla PRL-owskich katów (rozumianych jak najdosłowniej)….

  komentarze (9)

 • Projekt „Lustro” – summa technologiae

  A co by było, gdyby udostępnić całość archiwum IPN w internecie?  Przy najbardziej pesymistycznych założeniach (400 stron dokumentów na teczkę, 40 teczek na metr bieżący półki) zawartość ponad 80 km półek archiwalnych w IPN przekłada się na około 1.3…

  komentarze (17)

Jeśli dany blog nie jest wypozycjonowany w wyszukiwarkach, to znaczy, że go nikt nie czyta

3.13% Direct Traffic

9.22% Referring Sites

Zachować fotografie
Nauka W Polsce (PAP), Poland – Oct 24, 2008
O tym na konferencji, obok historyków IPN, powiedzą przedstawiciele: Instytutu Gaucka z Niemiec, Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, Polskiej Agencji
Funkcjonariusz Wojskowych Służb Informacyjnych, główny świadek
Nasz Dziennik, Poland – Oct 19, 2008
Instytut Gaucka. – Liczono na to, że dziennikarz odnajdzie i dostarczy kwity, które pozwolą oskarżyć arcybiskupa o współpracę ze STASI.
Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s