Tylko co 13-te dziecko eurosierotą

Podrzucam polecanki z moich czytników RSS.

[emigracja – Google Blog Search] Emigracja z Lubuskiego- częściowe dane

To tylko cząstkowe dane o emigracji z terenów woj. lubuskiego. literatura: http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,37795,5888367,Kuratorium_w_koncu_policzylo_eurosieroty.html. Bardzo Zielona Góra: zielony blog dla Zielonego Miasta.

Adam, 2008, November 07, Friday

Niemcy a reszta – niemcy.salon24.pl: „Niestety, jeżli chodzi o państwo polskie – to widoczna jest tu odziedziczona po zaborcach i sowieckich uzurpatorach odwrotna polityka: państwo polskie nie ma do swoich obywateli za grosz szacunku. Dla państwa polskiego wymarzoną sytuacją byłaby taka, gdyby do NMiemiec, Irlandii, Islandii, Norwegii, USA i na Seszele wynieśli się wszyscy obywatele, a ostatni zgasiłby światło. Dopiero wówczas można by rządzić w spokoju.”

Emigracja a sprawa polska – Quo Vadis – bloog.pl: „Europa jest od nas- jak to my lubimy mówić- głupsza, gorzej wykształcona i takie tam, ale jakaś jakby szczęśliwsza.”

Moja Mala Emigracja: KONCERT: „Wystrojona w nowa mala-czarna z przeceny stanelam na bramce sprzedajac bilety na koncert fortepianowy Pana Piszczela w wokalem swiatowej slawy Pani Slusznych Rozmarow. Okazja nie byle jaka: odzyskanie niepodleglosci przez nasz kraj Ojczysty. Polakow przyslo niewielu, za to licznie stawili sie przedstawiciele Towarzystwa Niemieckiego. Cieszy, ze chca z nami swietowac wlasnie dzis, w koncu dla nich to byle pewnego rodzaju strata.

Od samego poczatku czulo sie drobny konflikt miedzy pracownikami Misji Polskiej i Stowarzyszeniem Polakow. Nasze VIPy nie zostaly dopisane na liste gosci, zaproszonych na koktail.”

Portal portfel.pl – Finanse, Gospodarka, Firma, Dotacje, Prawo, Prestiż, Wydawnictwo, Nauka: „Ponadto nie ulega wątpliwości, że za granicę wyjeżdżają ludzie młodzi, często osoby z wysokimi kwalifikacjami.”

Reklamy

2 komentarze do “Tylko co 13-te dziecko eurosierotą

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s