Thankfully tank up without thinking

Nie zamieszczono ani jednego z trzech wpisów Starego Wiarusa otagowanych inicjatywą. Mój grzeczny komentarz w tym temacie wyleciał w ciągu paru sekund z inicjatywy. Pozostał natomiast wpis Maleszki spoza salonu oraz wynurzenia Krysztopy uzasadniające rację stanu koniecznością lobbowania państwa polskiego jako centrum mitomanii o odsieczy Wiednia.
W dodatku wpis Maleszki wygląda toczka w toczkę jak niniejszy, czyli ketmanowi udało się znowu zakpić ze wszystkich :mrgreen:

Inicjatywa – “Moja wizja Polski za 20-30 lat” – thankfully tank up without thinking


Założenia dyskusji kontrolowanej przez tajnego współpracownika Maleszki:

Żeby taki tekst miał sens i żeby było nad czym debatować, powinien zawierać następujące działy:

” 1. Co mamy? Czyli opis sytuacji obecnej, punktu startowego do rozwazań dalszych, jego uwarunkowania, geopolityka, zagrozenia, możliwosci, potencjał itp.

Tylko co 13-te dziecko w kRaju jest eurosierotą. Parę osób zamierza wrócić z Lądku do kRaju. Na okres świąteczny.

2. Cele. Czyli wyznaczenie dla Polski celu strategicznego, głównego, oraz celów strategicznych pobocznych- choćby tymi celami miało być zlikwidowanie Polski jako bytu państwowego i zrobienie z Polaków np. Kambodżańczyków. Proszę jednak wtedy wyjaśnić, dlaczego taki cel uwaza się za korzystny dla Polaków a następnie logicznie do tego celu doprowadzić rozwijając kolejne punkty.

Strategicznie trza by tak zrobić, coby Polaki naumiały się jenzyka Kam•bodżanin (obywatel Kambodży) -anina, -aninie; -anie, -an a tak to jest jak z tymi Fińczykami Giertycha :mrgreen:

3. Drogi realizacji tych celów. Czyli jak to zrobić, w jaki sposób prowadzić politykę, by cele te mogły zostac osiągnięte. Jakiekolwiek by nie były. Jeśli do realizacji pewnych celów wymagane jest zaistnienie pewnych konkretnych zdarzeń kluczowych, to należy je wymienić ze wskazaniem, czy mowa jest o przypadku, czy jest to rzecz, której zaistnienie można zainspirować a jeśli tak, to w jaki sposób. To wszystko na pewnym bardzo skrótowym poziomie, z racji formy, która nas tu skutecznie ogranicza. O resztę, co zrozumiałe, można będzie dopytać w komentarzach.

Droga jest taka: wysyłamy następne 3 miliony młodzieży na zmywaki a oni przyślom rocznie 8 mld. funciaków i bendzie git.

4. Implikacje. Czyli jakie efekty „społeczne” dadzą konkretne posunięcia polityczne. Czyli jak się to ma do deklaracji z początku tego textu- czyli że życzymy Polakom jak najlepiej, by byli zdrowi, szczęśliwi i bogaci. To jest miejsce na opisanie i zysków i kosztów. Bo ja np. jestem sobie w stanie wyobrazić pomysł dla Polski polegający na tym, że osiaga się jakiś większy zysk, ale kosztem np. zniszczenia jakichś tradycyjnych więzi. Nie wiem co by to miał być za zysk, ale jestem w stanie przyjąć, że ktoś to może wymyślić i jego prawo. Np. wszystkie wizje związane z przebudową mentalną powinny zburzone tradycyjne więzi itp. sprawy wymienic po stronie kosztów. Bo tego się autentycznie pozbywamy wszak. Chodzi o to, by udowodnić, że ten zysk będzie większy niż koszta.”

Implikacje społeczne drogi będą identyczne jak w przypadku Jugosławii, która eksportowała przez kilka dekad siłę roboczą do Niemiec a potem przemeblowała u siebie.

Artur M. Nicpoń
Łażący Łazarz | Artur Nicpoń | Cezary Krysztopa – przemieszanie „prawdy” z „interesem państwowym”

Jak można zestawiać ze sobą filozoficzne pojęcie prawdy z politycznym pojęciem interesu narodowego* i udawać, że się nic nie stało?

*Racja stanu jest błędnie zdefiniowana w polskiej wikipedii jako „interes państwowy”

via BOZE UCHOWAJ!!! RYSUNEK SATYRYCZNY- BLOG RYSUNKOWY – bozeuchowaj.salon24.pl.

| Imhotep | Ozon | Darek Olejniczak | Kashmir | Artur M. Nicpoń | Łażący Łazarz | Łażący Łazarz | Łażący Łazarz | Łażący Łazarz | Łażący Łazarz | Artur M. Nicpoń | kontrowersje.pl – Maleszka z portaliku spoza salonu | Michael niepoprawni.pl Zetor ezekiel Łażący Łazarz T-73 Zetor Cywilizacja postłacińska Grzegorz Świderski

Uwaga! Proszę o komentarze wyłącznie w temacie, dyskusje o lewactwie, prawactwie sobie darujcie.

Podawane w komentarzach linki do własnych wpisów uczestników dyskusji przenoszę do listy powyżej, same komentarze kasuję. IMHO tak będzie przejrzyściej, no i linki we wpisie są aktywne, te z komentarzy nie.

Sprawy kRajowe obchodzą mnie dokładnie tyle, ile krajowców obchodzą sprawy emigracyjne. Różnica polega na tym, że mam jakie takie pojęcie o sprawach kRajowych w przeciwieństwie do bladego pojęcia ekspertów kRajowych o sprawach diaspory “po długim weekendzie związanym ze Świętem Dziękczynienia, które w tym roku wypada w czwartek.”

Salonowe komentarze dnia Ulepszamy salonowców?
Jednak nie odczytujcie mojego polemicznego głosu jako potępienia dla Waszej inicjatywy. Broń Boże. Miejcie jednak świadomość, że jak każda inicjatywa w dziedzinie debaty publicznej, również Wasza może być poddawana krytyce i będzie


“PS: ‘dedyk z koncowka .pl’ doprawdy mnie rozczulil”


Zasady selekcjonerstwa autorytarnego
“po długim weekendzie związanym ze Świętem Dziękczynienia, które w tym roku wypada w czwartek.”


jak wstawić link do notki salonowej


“Dodatkowo wspiera admina jakiś buraczany troll ‘wychodźca’, który regularnie stara się wylewać swoją żółć w odniesieniu do naszej inicjatywy.”


Pomóżcie! Instrukcje, skrypty, pluginy
Salonowe komentarze dnia Ulepszamy salonowców?
“PS: ‘dedyk z koncowka .pl’ doprawdy mnie rozczulil”Zasady selekcji autorytarnej jak wstawić link do notki salonowejPomóżcie! Instrukcje, skrypty, pluginy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s