Emigracyjny świerszczyk FYMa

chcemy, by POLIS łączyło ono w sobie tradycje rozmaitych zacnych pism emigracyjnych, typu przykładowo „Wiadomości”, „Kultura”, „Kontynenty”, „Libertas”, jak też drugoobiegowych i trzeciobiegowych – z tym, co niosą ze sobą choćby krakowskie „Arcana”.

via Free Your Mind – freeyourmind.salon24.pl.

No i niech sobie małpuje na zdrowie wszystkie pisemka emigracyjne. Wprawdzie niezbyt to patriotyczne ale za to bardzo po katolicku. Patrząc przez pryzmat konkordatu, FYM też w pewnym sensie może być uważany za wychodźcę „trzeciobiegowego” 😉

Współczesne czasopisma rządzą się całkiem innymi prawami. Pojawienie się Internetu jako medium komunikacji i dużo szybszy niż kiedyś cykl druku sprawiają, że czasopisma zwane niekiedy za Rosjanami „tołstyje żurnały” są przede wszystkim ośrodkami krystalizacji myśli i środowisk intelektualnych. Po prawej stronie sceny politycznej warte szczególnej uwagi są dwa pisma. Pierwsze z tradycją sięgającą jeszcze czasów podziemia to krakowskie „Arcana”. Redagowane przez najwybitniejszego polskiego znawcę dziejów Rosji prof. Andrzeja Nowaka „Arcana” próbują być tradycyjnym dwumiesięcznikiem. Tradycyjnym, czyli dającym ambitnemu czytelnikowi wybór między poezją, esejem literackim, polityką i historią. Temperament i zainteresowania redaktora kierują krakowski dwumiesięcznik zdecydowanie w stronę historii i polityki.

via .:: MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD POLITYCZNY ::..

Martwi mnie tylko FYMowe kolekcjonowanie adresów poczty elektronicznej. Każdy 14-latek może wam wyjaśnić, jak wiele można wyczytać z samego nagłówka email. Nie wspomnę już o informacjach o autorze każdej poczty zapisanych na serwerach.

Zasady ochrony prywatności są proste jak konstrukcja cepa – z anonimowego adresu gmail publikuje się na blogspot lub WordPress.com z włączonym Torem. Szczegóły poniżej.

The leaders of authoritarian countries are becoming more and suspicious of bloggers, these men and women who, although not journalists, publish news and information online and who, worse still, often tackle subjects the so-called traditional media dare not cover. In some countries, blogs have become an important new source of news. It is to protect this source that Reporters Without Borders has updated its handbook.

PDF - 2.2 Mb

Handbook for bloggers and cyberdissidents

via Reporters sans frontières –.
Przywódcy autorytarnych państw stają się coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do Blogowiczów, tych mężczyzn i kobiet, którzy, chociaż nie są dziennikarzami, publikują wiadomości i informacje w Internecie i którzy, co gorsza, często podejmują zagadnienia, którymi tzw tradycyjne media nie odważą się zająć. W niektórych krajach, blogi stały się ważnym źródłem nowych wiadomości. W celu ochrony tego źródła „Reporterzy Bez Granic” zaktualizowali swój podręcznik.

Pod żadnym pozorem nie podaje się nikomu swojego email, już chociażby ze względu na spam, ale głównie ze względu na „umiejscowienie” autora. Wystarczy mieć znajomego w administracji serwera Onetu, by umiejscowić użytkownika yurigagarin@op.pl. Każdy funkcjonariusz WSI ma natychmiastowy dostęp do tej informacji bez żadnych znajomości.

Zaniepokojenie z powodu możliwości „niezamierzonego” piramidalnego przekrętu wydawniczego wzbudza niespodziewana dzisiejsza „przypominanka” FYMa o tym, czego nie było:

Przypominam tylko, by przysyłać teksty dotąd niewydawane ani drukiem, ani on-line.

via Free Your Mind – freeyourmind.salon24.pl.

Tego paragrafu w pierwotnej zapowiedzi nie było Kto będzie właścicielem praw autorskich tych wszystkich niewydawanych jeszcze tekstów ❓ Czy będę miał wgląd na profesjonalną „korektę” przeprowadzoną na moim tekście przez pododdział FYMa

Related:

..

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s