Grajdołki

Zaczęło się oczywiście od Psychiatryka, który stworzył wzorzec, powielany potem przy okazji kolejnych rozłamów. Rozłamy są najkomiczniejsze, a że dowiaduję się o nich zwykle z dużym opóźnieniem, ciągle mam wrażenie, że najzabawniejsze mi przepada.
Tak było z Tekstowiskiem. Kiedy się dowiedziałem, że część blogerów opuściła Salon by stworzyć nową platformę „na zasadzie konfederacji”, było już po wszystkim. Pytałem nawet na swoim blogu co to znaczy „na zasadzie konfederacji”. Nigdy się nie dowiedziałem, a obecny rozpad Tekstowiska pokazuje, że nie wiedzieli tego też sami inicjatorzy – po prostu chcieli mieć własny grajdołek, w którym to oni będą Gniewomirami i to oni będą wycinać, promować i prześladować.
Ten rozpad został przynajmniej dokładnie opisany przez kronikarza Jotesza – więc kto się nie nachichrał na czas, może to jeszcze nadrobić. Żałuję, że swojego Jotesza nie miały inne rozłamy w Psychiatryku – ten, z którego najpierw skrajna prawica psychiatryczna założyła własny prawicowy grajdołek, a potem i ten grajdołek rozpadł się na Blogmedia i Niepoprawnych (dzielili się potem chyba dalej, bo gdzieś w jakimś bardzo ekstremalnym odprysku zniknął mój ULUBIENIEC, Emisariusz IV RP).

via Rozłam w Tekstowisku.

Reklamy

2 komentarze do “Grajdołki

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s