Papierowy Internet

Ciąg dalszy Na szczęście, jest jeszcze Internet « Blog emigracyjny.

Tradycyjną wylęgarnią papierowych blogerów jest Living Room 24. LR24 powstał na prywatne potrzeby red. Jankego i podobnych funkcjonariuszy mediów papierowych RP.

Service Unavailable

Trwa aktualizacja oprogramowania.

Przepraszamy za chwilowe utrudnienia w dostępie.

Oczywiście papierowi dziennikarze z szefem LR24 na czele nie linkują, bo w papierowych mediach nie linkuje się przecież.

Niebiescy też nie linkują. Tradycja nielinkowania została w RP rozpowszechniona poprzez „zakaz spamowania” w komentarzach Onetu i Wirtualnej Polski. Linkowanie verboten ❗

Po co komu jakieś tam linki w błogosferze?
Oddajmy głos zawodowcom od intranetów RP, dyskretnie przemilczając, że linkujmy.org leży od paru tygodni.

W wylęgarni papierowych blogerów linkowanie ma faktycznie minimalne znaczenie. Linki w komentarzach są wszak nieklikalne. Wylęgarnia jest też odcięta od wyszukiwarek od sierpnia 2008. Wylęgarnia nie jest już nawet żadnym blogowiskiem a tylko lokalnym e-zinem. Dwa latka pracowicie tworzonego katalogu tagów poszły się dupczyć i nikt nawet okiem nie mrugnął. Blogi wylęgarni są teraz li tylko kopalnią tekstów do umieszczania na stronce głównej e-zinu wg osobistych preferencji komitetu redakcyjnego.

Porozmawiajmy wobec tego o roli linkowania na jakimś normalnym blogowisku poza zasięgiem polskiego prawa prasowego, którym Sąd Najwyższy objął też blogi polskie.

Na początek typowy przykładzik linkowania nieklikalnego, który w komentarzach wylęgarni jest koniecznością nawet dla starych wyg hackerskich:

Jest takie fajne forum http://www.progressforpoland.com gdzie mnie niszcza i atakuja zastepy Czumy. Wasza pomoc bylaby ratunkiem. Tam tez mozna zobaczyc archiwalne dokumenty wyrokow sadowych odnosnie p.Czumy. Trzeba kliknac na kwadracik czerwony z napisem Sprawa Czumy i sa odsylacze. Prawdziwy cymes dla szperacza.

via :: mira888.salon24.pl.

Przede wszystkim w pierwszym rzędzie linki służą do szybkiego i wygodnego przekierowania czytelnika do dokumentu, obrazka czy filmu.

Reklamy

2 komentarze do “Papierowy Internet

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s