Siedemnaste województwo

Siedemnaste województwo Семнадцатoй Республики Szczęśliwie Uwłaszczonych

 1. „Niewątpliwym osiągnięciem naszej Republiki Bananowej jest doskonałe opanowanie techniki gnojenia własnych obywateli, sprawnego wykopywania uciekających Polaków i wydajnego zniechęcania emigrantów do powrotu.”
 2. Rodzice emigrują, dzieci wybierają Polskę
 3. Syndrom F92: rodzice na anglosaksach, a dzieci w psychiatryku…
 4. „Program Powrót? Pierwszy raz słyszę. Prawdopodobnie jest to kolejna inicjatywa rządowa, która ma mieć większe przełożenie na kampanię wyborczą, niż na rzeczywiste nakłonienie rodaków do powrotu – pisze Jaromir Rutkowski*, dziennikarz „Polish Express” Co musi się w Polsce zmienić, żeby emigranci chcieli wracać? – Przede wszystkim zarobki i poziom życia. Polacy muszą zacząć wreszcie godnie zarabiać A rząd powinien zaoferować lepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Obecne bardziej utrudniają niż ułatwiają, otworzenie firmy. Podobnie ma się sprawa z podatkami, które są za wysokie i zdecydowanie za dużo dochodu zabierają gospodarstwom domowym i przedsiębiorcom.”
 5. I Sikorszczaków: „Byłego ministra obrony cenię, więc oględnie napiszę, że nie było to jego najlepsze wystąpienie. Sikorski zbyt mocno się starał, zbyt chciał być ofensywny i optymistyczny. Wyszło sztucznie i mało przekonująco. Ze trzech znaczących mówców był niestety najsłabszy.”

  „Głosowanie za granicą wcale nie jest standardem. Niedawno, ze spory zaskoczeniem, dowiedziałem się od znajomych z ambasady brytyjskiej, że Brytyjczycy nie mają takiej możliwości. Dla nich jedynym rozwiązaniem są postal votes, o które muszą się najpierw postarać. Jak w każdej sprawie, tak i w tej wskazane jest rozsądne podejście.”

  „W 2004 i 2005 roku, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało ‚Faktowi’ tytuł ‚Hieny Roku’ za wyróżnienie ‚się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej’. Przyznanie tej ‚nagrody’ Faktowi zagwarantował krzykliwy, często obraźliwy styl artykułów oraz powszechne celowe wprowadzanie czytelników w błąd.”

 6. Wojna elit z PiS: „W bój ruszyli dwaj członkowie polskiej elity intelektualnej, profesor Bronisław Geremek i profesor (tymczasowy, w Princeton) Adam Michnik. Jeremiady, które obaj panowie wyprodukowali mniej więcej w tym samym czasie na łamach ‚Le Monde’ (Bronisław Geremek, 26 – 27 kwietnia 2007) i ‚New York Timesa’ (Adam Michnik, 26 marca 2007), to przykłady chowania się pod skrzydła autorytetów geograficznie odległych i niemających o Polsce zielonego pojęcia. Teksty te dały podstawę obecnemu kryzysowi rządu Kaczyńskich oraz potwierdziły popularną za granicą tezę, że Polacy nie potrafią sami rządzić i potrzebują pomocy z zewnątrz.”
 7. Pomysłodawczyni siedemnastego województwa
 8. „- Polonia, wreszcie rozeźlona, mówi Kwaśniewskim i Wałęsom: – niech idzie z wami kto was nie zna – Polonia będzie Niezależna! I niechaj Polska już nie liczy że ma ją na czerwonej smyczy…”
 9. Szkic (propozycja) deklaracji wstepnej Polonii Niezaleznej: „C. Działania Polonii Niezależnej będą miały na celu: · odkłamanie od 15 lat fałszowanej historii okresu PRL, stanu wojennego i okresu pomagdalenkowego – poprzez archiwizację i publikacje (również w formie książkowej) dokumentów i przekazów historycznych, · prostowanie rozpowszechnionych już i wciąż rozpowszechnianych kłamstw dotyczących tego okresu, · piętnowanie antypolskich w swojej treści, formie i skutkach wystąpień polskich polityków, mediów, historyków i propagandzistów oraz podobnych działań sił niepolskich ale Polski i Polaków dotyczących, · publiczne opiniowanie rządowych i medialnych działań, ustaw i regulacji urzędowych mających szkodliwy wpływ na stosunki pomiędzy Społeczeństwem Polskim i Polonią,”
Reklamy

1 komentarz do “Siedemnaste województwo

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s