Насмешка

Z zapartym tchem czekam na twittera o tym, co Wimmer miał dziś na śniadanie oraz o pośliźnięciu azraela na kupie w lasku bielańskim.

Użytkownik Azrael – zwykłe pisanie umieścił odnośnik do tego blogu o treści „Staliśmy się teraz częścią zorganizowanej, potężni …” Pewnie na twitterze, bo nie mogę znaleźć.

Wimmer z Agorą pod rękę

Agoro, mam pomysł na serwis społecznościowy!.

Tyle mojego twittowania na dziś.

O ile format bloga stara się jeszcze zachować pozory komunikacji interaktywnej poprzez komentarze, o tyle w twitterze mamy już tylko followers. Sprawdziłem zresztą ostatnio i na twitterze jest chyba tylko z pięciu czy sześciu piszących po polsku. Pustkowie.

  1. Składnia w Twitterze. Napisanie „d osoba wiadomość” wysyła do osoby direct message, „@osoba wiadomość” to zwykła wiadomość ze wzmianką.

Dlaczego nikt już nie chce dyskutować na forach i w grupach dyskusyjnych ❓ To już to na wyrost, bo w RP nigdy jeszcze tradycja debatowania nie zagnieździła się na dobre. Sporej pomocy udzieliły w tym Onet, Wirtualna Polska i Agora rodem z Atlanty. Wszystkie te serwisy usunęły najstarszą polską grupę Usenetu – ściepę a każda wypowiedź na forum jest cenzurowana. Na Onet i Wirtualnej Polsce – prewencyjnie. Na forach Agory – represyjnie – po opublikowaniu znaczy się 8)

Taka postępująca atomizacja Internetu RP jest zapewne na rękę układowi. Chociaż przy dostępie niższym od rumuńskiego nie ma to większego znaczenia. Dopiero po wyemigrowaniu 3 milionów spierdzielantów do Londka zaczęła się jako taka aktywność polskojęzyczna online.

W kRaju jest to wciąż luksusowa przyjemność zbyt droga jak na kieszeń zwykłego zjadacza chleba.

Reklamy

2 komentarze do “Насмешка

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s