Kto dostąpi zaszczytu otrzymania SMS od Krasowskiego

Oczywiście tylko lamerzy, którzy nie używają TOR i komentują beztrosko na serwerze Der Dziennika, zostawiając tam swoje prawdziwe IP.

A u mnie w USA to jest tak, że gdy na maleńkim lokalnym portaliku zamieściłem wpis o pogłosce zbudowania stadionu na hektarach znajomego, to sam gubernator pofatygował się z dementi nie tylko e-mailem i komentarzykiem, ale i w swoim organie prasowym. Tego samego dnia ❗ Wpis zamieściłem anonimowo. E-mail przyszedł na anonimowe konto gmail. SMSa nie otrzymałem :mrgreen: Parafrazując michałki FYMa: Amerykany mają fioła na punkcie przestrzegania prawa„. W RP mają zaś fioła na punkcie falandyzowania ad libitum.

Redaktor naczelny DER DZIENNIKA odpowiada lamerom

List otwarty do obrońców Kataryny

Robert Krasowski: List otwarty do obrońców Kataryny

Pocałujcie mnie w dupę… – tak powinien się zaczynać list do Was, gdybym się chciał trzymać Waszej konwencji. Przeczytałem właśnie wpisy na Dzienniku.pl, nie znalazłem argumentów, a tylko chamskie inwektywy. Z reguły z Wami nie rozmawiam, ale tym razem odpowiem. Podobno lubicie szczerość, więc szczerze – pisze do oburzonych internautów Robert Krasowski.

jutro taki sam sms, jak do Kataryny, przyjdzie do Was

Z propozycją zostania Tajnym Współpracownikiem. I nie będzie to żaden szantaż, ino tak właśnie wygląda prawdziwe dziennikarstwo.

Gdyby tylko BartekBartek stosował tor i pozostałe zasady prywatności to Krasowski i WSI mogłyby się nawzajem w dupę pocałować.

PDF - 2.2 Mb

Handbook for bloggers and cyberdissidents

via Reporters sans frontières
Przywódcy autorytarnych państw stają się coraz bardziej podejrzliwi w stosunku do Blogowiczów, tych mężczyzn i kobiet, którzy, chociaż nie są dziennikarzami, publikują wiadomości i informacje w Internecie i którzy, co gorsza, często podejmują zagadnienia, którymi tzw tradycyjne media nie odważą się zająć. W niektórych krajach, blogi stały się ważnym źródłem nowych wiadomości. W celu ochrony tego źródła “Reporterzy Bez Granic” zaktualizowali swój poradnik.

Jeżeli służbom zajęło 7 (słownie: siedem) latek rozszyfrowanie Kataryny, to policzcie sobie, kochani, ile latek zajmie im rozpracowanie FYMa, o ile nie da się nabrać na telefonowanie ze swojej komóry. Mówimy tu tylko o użytkownikach serwerów kRajowych z końcówką .pl. Przejście na serwer zagraniczny praktycznie uniemożliwi identyfikację nawet przez doświadczonego Zielonkę, o ile się odnajdzie.

I chodzi tu nie tylko o dziennikarzy ujawniających dane – art. 51 ustawy czepia się jeszcze redaktora naczelnego !!!

Zgodnie z wyrok Sądu Najwyższego – Izba Karna z dnia 2 października 2006 r., sygn. akt V KK 243/2006, OSNKW 2006/12 poz. 113 odpowiedzialność karną na podstawie art. 51 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych za opublikowanie w materiale prasowym danych osobowych wbrew zakazowi określonemu w art. 14 ust. 6 prawa prasowego ponosi redaktor naczelny jako osoba ustawowo obowiązana do ochrony tych danych.

via Co kataryna może dziennikarzom – rozważanie teoretyczne – T-73: „tankista” – Salon24.

W temacie

Reklamy

2 komentarze do “Kto dostąpi zaszczytu otrzymania SMS od Krasowskiego

 1. To nie Krasowskiego

  internauci, ale Pana w dupę powinni pocałować pełnomocnicy procesowi Kataryny. Jest Pan klinicznym przykładem szkód jakie wywołało paszkwilanckie pismo Oberredaktora.

  Druga uwaga: „Na wypadek, gdyby w przyszłości pojawił się ktoś, kto wywoła realne szkody publikując w sieci anonimowo.”

  to jest trzecia władza.

  Czwarta niech się od kontroli blogerów odwali.

  Przepraszam, ale mi sie wydaji, że termin waadza padł na mózg także Panu.

  Przypadek „Der Kapusia” wskazuje na, że polskie media mają sobie powtarzać przede wszystkim prawo prasowe, kodeks karny, kodeks cywilny oraz inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Dekalogu nie wymieniam, gdyż jest dla mediów zbyt prostacką strukturą reguł postępowania.

  Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że internetu nie kuma Pan w takim samym stopniu, jak Krasowski.

  2009-05-24 23:36

  via Lustracja Kataryny – Konrad Godlewski: „Papierowy Tygrys” – Salon24.

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s