Dzisiejsze „komęty” St. Wiarusa

Wynotowywuję pro publico bono, bo nie posiadają RSSu

 • 2010-03-02 13:21

  @ SpiritoLIbero

  Nie, ja myślę że to taka cokolwiek dziecinna, naiwna wiara w magiczną moc sprawczą Rzeczypospolitej – że jak ona coś powie, to znaczy że rozlega się grzmot głosu Chrystusa Narodów, więc wszyscy inni na kolana mają padać i ciupasem zadośćuczynić Jej woli.

  Polskie ministestwo sprawiedliwości swego czasu nie posiadało się ze zdumienia i oburzenia, że Amerykanie oczekują od Polski dowodów w sprawie Mazura, obywatela USA a nie siódmych popłuczyn po słabych poszlakach, zamiast go po prostu odeslać w kajdanach, żeby można z nim bylo robić coi się komu w Warszawie spodoba.

  Czas już by się nauczyć, że nie wszystkie państwa świata traktują swoich obywateli trrójzaborowo – jak Józefa K., jak burą sobakę i na Maul halten. Nier mam pojęcia skąd to zatrucie wlasną propagandą, od wielu lat tłumaczącą Polakom, że wszędzie jest tak samo jak w Polsce. Nieprawda. Nie jest.

  Sowiniec: Nakaz aresztowania Stefana M.

 • 2010-03-02 12:56

  ” w Szwecji nie ma – według IPN – stałego miejsca pobytu”

  Tjaa.. jak Pomroczna coś walnie, tworząc sobie prawo na poczekaniu, to boki zrywać.

  Gość stale zamieszkały w Szwecji od 42 lat, obywatel szwedzki od kilkudziesięciu lat, nie ma w Szwecji stałego miejsca pobytu? A gdzie je ma, w Polsce? Graj, piękny Cyganie… IPN musiałby udowodnić w szwedzkim sądzie żejego zdanie ma ściśle zdefiniowaną podstawę, a mianowicie że tzw. ‚centrum interesow życiowych’ Szwedowicza znajduje się w Polsce, a ja jakoś nie bardzo to widzę.

  Jak IPN doprowadzi do wydania ENA, to Szwedowicz bez trudu będzie argumentował przed szwedzkim sądem, do którego może się odwolać, że jego szanse na uczciwy proces w Polsce są takie sobie. Skończy się na tym, że IPN jeszcze będzie musiał zaplacić koszty procesowe Szwedowicza. Niczego was nie nauczyla sprawa Mazura, a zwlaszcza nie tego, że bardzo chcieć kogoś dorwać, to mało, trzeba jeszcze mieć dowody do przyjęcia przez sądownictwo innego państwa.

  Sowiniec: Nakaz aresztowania Stefana M.

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s