Radek in Oxford

2010-03-11 14:41

Sprawdzam

„Stary Wiarusie,
skad u Ciebie taki rozstaw trunkow, od denaturatu do Ch.d’ Y ?
Poszukuje rocznik 1920 tego ostatniego 🙂
* Ale powaznie – dobrze by bylo, zeby jakis dziennikarz pojechal do Oxfordu
i posprawdzal to radkowe studiowanie.
Tez mi sie wydaje, ze jest to jakis szwindel.
W kazdym razie prezentuje inteligencje, powiedzmy na poziomie powiatu, nie Oxfordu.
Chyba sie nie pomylilem ?”
=============

Rozstaw oferowanych trunków jest taki, jaki jest, bo muszę być przygotowany na informatorow z różnych klas społecznych :-)))

Sprawa „Radek in Oxford” prosi się o prześwietlenie od wielu lat pod wielu względami. Sam Radek twierdzi, że miał normalne stypendium dla niedokształconych mniejszości enicznych, ufundowane przez gminę, w której mieszkał, i to jest możliwe. Niemniej czesne Oxfordu było wtedy około GBP 7500 rocznie, a i żyć z czegoś trzeba było.

Że studiował i skończył nie ulega kwestii. Jest na oficjalnej liście absolwentow Pembroke College uniwerystetu oxfordzkiego. Trzyletnie studiai PPE (politics, Philosophy, Economics) stamtąd są tak samo dobre bądż lepsze niż pięcioletnie magisterium skądinąd, i są uznawane międzynarodowo jako bardzo dobry dyplom magistra. Nikomu w Oxfordzie za darmo dyplomu nie dają, a tamtejsze trzyletnie studia mają reputację bardzo pracowitych..

Najciekawszym jest pytanie, na które nigdy nie widziałem nigdzie nawet próby odpowiedzi, mianowicie czy Radek miał jakiegoś brytyjskiego dobroczyńcę, który na niego łożył i dlaczego.

W opowieści o rekrutacji Radka przez brytyjski wywiad ja osobiście nie wierzę, bo musieliby zainwestować z góry poważne środki, zupełnie bez gwarancji że coś sensownego z tego bedzie, albo mieć wręcz nadludzki dar przewidywania jak się podopieczny będzie zachowywał i jak się sytuacja geopolityczna rozwinie. Nie wiem, czy ryzykowaliby spory budżet w ciemno, raczej wątpię.

Radek znakomicie się ożenił i jest od tej pory (ca. 1989) niezależny materialanie. Niemniej ciekawe byłoby, gdyby ktoś się puścił na dziennikarstwo śledcze na temat z czego żył przed naturalizacją w UK, czyli do 1986 roku.

Ale dziennikarzy śledczych z takimi jajami w Polsce nie ma.

Related Blogs:

via Radek Sikorski – Google Blog Search.

Reklamy

3 komentarze do “Radek in Oxford

  1. Tak się cudownie złozyło, że oglądałem ów kontrowersyjny dokument. Było to jakies trzy miesiące temu i nie przypominam sobie żadnych, związanych z tym kontrowersji. Prawda i to, że był tam aktor grający przyszłego polskiego polityka Radka Sikorskiego. Radek Sikorski, wedle dokumentu, mówił po angielsku z bydgoskim akcentem i bardzo się bał, kiedy Boris Johnson demolował mu pokój.

    via BULLINGTON CLUB I REJS PO JEZIORZE – Rolex: „Mierzę czas niebadziewiem albo z krainy Brytów” – Salon24.

    Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s