Wieszatiel FYM o cenie za konkordat

All brothers, szwagiers and sisters

gdyby Michnik, w końcu znawca historii, stanął na czele IPN-u, to pewnie Siedlecka odetchnęłaby z ulgą.

Zamyka się pewien proces, co można nazwać końcem odwilży. Ten scenariusz jednak od początku wpisany był w filozofię okrąglaka. KK paktował z diabłem i kto diabłu pozwolił zostać wśród ludzi i rządzić się, jak za dawnych czasów, ten nie może dziś się dziwić, że diabeł wszedł mu na głowę i gra na nosie.

III RP jako prawna i życiorysowa kontynuacja peerelu od początku była skazana właśnie na potiomkinowską wieś. Należy chylić czoła przed czerwonymi, że tak doskonale rozpracowali „lewicę laicką„, z którą się podzielili władzą. Gomułka już kiedyś powiedział o raz zdobytej władzy, jak pamiętasz. Trzymają się czerwoni tej władzy od 1944 r. można powiedzieć. Albo są u tej władzy bezpośrednio, albo za pomocą swoich figurantów. Jeśli zdarzają się jakieś wyjątki od tej reguły (protesty czy chwilowe zawirowania na szczytach władzy za czasów „olszewików” czy „kaczystów”), to są zwykle szybko neutralizowane.

Przestaję wierzyć w jakiekolwiek pokojowe metody zmiany tego chorego systemu.

Pozdr

Pozdr

2010-03-20 09:09

via Pieriestrojka w IPN – Magda Figurska: „Słowa w sosie ostro-gorzkim” – Salon24.

Znaczy się wg gagarina czarni dostali konkordat za friko lub za Bóg zapłać i nie partycypowali w Magdalence ❓

Trzecia Rzeczpospolita narodziła się w roku 1989 pod znakiem kropidła. Rozpętało się poświęcanie wszystkiego prócz wychodków publicznych i burdeli, czyli agencji towarzyskich, tych ostatnich jeszcze nie było. W myśl obowiązującej po PRL Konstytucji był rozdział Kościoła od państwa. Ale od wieków wiadomo, że w Polsce jak kto chce, zwłaszcza gdy chcącym jest Kościół katolicki. Chyłkiem, instrukcją ministerialną, do której dał się użyć minister z tytułem profesora (doktorat otrzymuje się składając przyrzeczenie: „non ad vanam gloriam, sed quo magis veritas propagetur”) została wprowadzona do szkół religia katolicka. Cichcem, bez żadnej debaty publicznej, rząd przesłał sejmowi gotowy już konkordat, już tylko do uchwalenia. Rozwiązany nagle sejm nie zdążył przysłużyć się Watykanowi. Z wyborów w roku 1993 wyszedł sejm lewicowy, prawica z jej WC (wartościami chrześcijańskimi) zapadła w polityczny niebyt.

via O polski charakter narodowy – Zadruga.

Reklamy

7 komentarzy do “Wieszatiel FYM o cenie za konkordat

  • Ośka rumuńska

   Wycofanie wojska z udziału w walkach nie oznaczało ich zakończenia. W wielu miastach pojawili się uzbrojeni obrońcy reżimu, określani mianem „terrorystów”, którzy strzelali do demonstrantów, zabijając dziesiątki osób. W godzinach popołudniowych 22 grudnia uciekający Ceauşescu został aresztowany, następnie wraz z żoną Eleną stanął przed naprędce zwołanym trybunałem wojskowym. Orzeczono wobec nich kary śmierci, które wykonano 25 XII 1989.

   W toku walk zginęło łącznie 1104 Rumunów. Do dziś przebieg wydarzeń budzi szereg wątpliwości, dotyczących roli, jaką w wydarzeniach odegrał Związek Sowiecki, czy szczegółów przewrotu w elitach władzy. Nie jest też jasne, kto stał za „terrorystami”, których działalność pociągnęła za sobą najwięcej ofiar.

   Rewolucja zwyciężyła, aczkolwiek był to dopiero początek drogi Rumunii do demokracji. Nowy reżim bynajmniej nie zamierzał w pełni respektować jej reguł, co ukazały wydarzenia z czerwca 1990 r. Prezydent Iliescu wezwał wówczas do stolicy górników, którzy brutalnie rozpędzili protest studentów. Po raz kolejny na ulicach Bukaresztu polała się krew. Siły wywodzące się z ugrupowań opozycyjnych dopiero w 1996 r. zdołały przejściowo odsunąć Iliescu i jego ekipę od władzy.

   via Rok 1989.

   Polubienie

 1. Wycinanki kanoniczne poprawnego biblijnie wieszatiela Gagarina

  wciąz próbują.

  a to religia w szkołach im sie nie podoba, a to konkordat,a to to lub owo.

  Nie ma szansy na to, by ten, kto podpisał cyrograf z Antychrystem, zaprzestał walki z Bogiem, Jego symbolami i wyznawcami.A widomym symbolem Boga jest Chrystus i Jego Krzyż.

  Znasz powiedzenie o tym, w jaki sposób Diabeł reaguje na święconą wodę?

  Z jednej strony słudzy Diabła wmawiają wszystkim wokól (i sobie), ze nie ma żadnej świętości i żadnego Boga, a z drugiej nienawidzą tego, czego ponoć nie ma i wszystkimi środkami staraja się z tym walczyć.

  Tak więc, nie spoczną, dopóki nie zapędzą wiernych Chrystusowi na powrót do katakumb, a z tamtąd będą ich wyłapywać, i zaciągać na obiekty (stadiony), które posłużą do ich martyrologii.

  A stadiony już budują.

  pozdr.

  2009-11-15 07:10

  unukalhai

  Poniżej link do wycenzurowanego przez inkwizytora FYMa komentarza

  http://74.125.95.132/search?q=cache:HyHd_I8yMm0J:freeyourmind.salon24.pl/137971,nie-znasz-dnia-ani-godziny#comment_1910972+site:freeyourmind.salon24.pl+konkordat&cd=5&hl=en&ct=clnk&gl=us#comment_1910972

  Polubienie

 2. O konkordacie poza wydawnictwem FYMa…

  Trzecia Rzeczpospolita narodziła się w roku 1989 pod znakiem kropidła. Rozpętało się poświęcanie wszystkiego prócz wychodków publicznych i burdeli, czyli agencji towarzyskich, tych ostatnich jeszcze nie było. W myśl obowiązującej po PRL Konstytucji był…

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s