Komentarze St. Wiarusa

 • 2010-04-04 08:59

  Nihil novi sub sole

  Jak może pan przeczytać w znakomitej, wielokrotnie wznawianej książce prof. Tomasza Szaroty „Okupowanej Warszawy Dzień Powszedni”, podczas okupacji hitlerowskiej Polacy zasypywali władze okupacyjne taką lawiną donosów jednych Polaków na drugich, że Gestapo nie nadążało z czytaniem, a Komenda Główna AK zmuszona byla do stworzenia specjalnej komórki konspiracyjnej na Poczcie Głównej w Warszawie, której głównym zadaniem było przechwytywanie i niszczenie donosów.


  Wiktor Świetlik: Wszyscy jesteśmy ORMO-wcami?

 • 2010-04-04 04:17

  @ Kuman re: autorytet papieski

  Zgodnie z obowiązującą doktryną i prawem kanonicznymn Kościoła Katolickiego, peież jest nieomylnyu i niekwestionowalny wyłącznie w sprawach doktryny wiary,

  Doktryna Kościoła Katolickeigo nie wyłącza możliwości odpowiedzialności papieża za przestępstwa kryminalne.

  Zatajenie przed organami ścigania posiadanej informacji o opepłnionym przez inną osobę poważnym przestępstwie kryminalnym (np. gwałt homoseksualny na nieletnim), stanowi w prawodawstwie wielu krajow świata przestępstwo kryminalne ścigane z urzędu, za które odpowiada się oprzed sądami karnymi.

  Argument ‚królestwo moje nie jest z tego świata” przysługuje jedynie Jezusowi Chrystusowi, ale nie duchowienstwu, w tym papiezom. Państwa i ich wymiar sprawiedliwości są w wiekszosci (na szczęście) świeckie, a era całowania papieskiego pantofla skończyła się kilkaset lat temu .Papież nie stoi ponad prawem – ani kościelnym, ani państwowym.

  Niech się pan jednak nie obawia. Szyderstwem historii jest,. że papież nie zostanie wsadzony w kajdankach do samolotu lecącego do USA, poonieważ chroni go itzw. immunitet suwerenności, jako jak najbardziej DOCZESNĄ głowę państwa watykańskiego. Ale tylko dlatego.

  I to by było na tyle w sprawie mistycznego płaszcza wiary, który zdaniem pańskim miałby uprwaiedliwiać czynną osłonę pedofilii w kościele niemieckim przez ówczesnego arcybiskupa Monachium, dziś papieża Benedykta XVI.

  Kuman.: Przesłuchać papieża?

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s