Stary Wiarus w temacie papieża i Katynia

 • 2010-04-06 17:05

  No, skoro Finis Poloniae, to raczej nam кранты niż im

  Za dwadzieścia-trzydzieści lat te mikrofilmy nie będą już miały nawet wartości plastiku, z jakiego je zrobiono.

  Dzisiaj przy ich pomocy Rosjanie mogliby nas rozszarpać naszymi wlasnymi rękami, a świat chwaliłby ich prawdomówność.

  W Polsce nie moglibyśmy udostępnić całości archiwów IPN w internecie, nawet gdyby znalazla sie wola i pieniądze. Pisałem o tym kiedys, zeskanowanie 3-4 miliardow papierowych stron (85 km półek) jest praktycznie za trudne. Rolki mikrofilmów można natomiast przekręcić na pliki cyfrowe całkowicie automatycznie, więc Rosjanie technicznie rzecz biorąc mogliby wykonać ten numer stosunkowo skromnym kosztem. No a te mikrofilmy, ponoć dwa komplety w Moskwie, to wszak kopie wszystkiego co w PL spłonęło zmielono, itd.

  Stary Wiarus: Кранты, czyli Finis Poloniae

 • 2010-04-06 13:37

  @ zglos do usuniecia – wypraszam sobie wrzucanie do jednego wora

  „Nastepna uwaga jest do „Starego Wiarusa”. Zapewniam Wiarusa, ze „salata” plynie w dobra stone, bo pomoc unijna dla jego (i pozostalych dyskutantow) umilowanej Ojczyzny to prawdziwie astronomiczne kwoty. Oprocz zupelnie nieprawdopodobnych zastrzykow unijnej kasy polega ta pomoc na udostepnieniu rynkow pracy przez bogate kraje Zachodu. Dzieki temu kilka milionow Polakow wyjechalo juz do pracy – na zmywaku w Londynie, na budowie w Irlandii, przy sprzataniu w Skandynawii i gdzie tylko sie da. Gdyby nie Unia, to nie mielibyscie Panowie tyle czasu na dyskusje o zlych Zydach, bo zajmowalyby was marsze glodowe, strajki, bunty i masowe protesty spoleczne, zupelnie jak w tej II RP.”

  W kwestii formalnej:

  1. Jako obywatelowi i podatnikowi australijskiemu od z górą ćwierć wieku, tak sałata amerykańska dla Izraela jak i sałata unijna dla RP wiszą mi nisko, gdzieś w okolicach perineum. Razem z polskimi dyskusjami o Żydach.

  2. Z pewnym rozbawieniem obserwuję tzw. nadstawianie przez żabę nogi do podkucia, czyli zawiłe wywody polskich dyskutantów na temat że to Polska, a nie Izrael, powinna być Pierwszym Klientem Stanow Zjednoczionych, bo Kościuszko i Paderewski etc.

  3. W sprawie umiłowania, uprzejmie proszę zapoznać się z moją publicystyką przed imputowaniem mi rzeczy tak dziwacznej.

  Pozdrawiam

  moraine: Wspieranie Izraela kosztowało USA dotychczas $1.6 biliona

 • 2010-04-05 14:33

  Ach ten żal, że cala ta sałata płynie pod niewłaściwym adresem…

  Polska ma za sobą co najmniej jedną próbę zostania Izraelem. Próbę, cokolwiek tragikomiczną, podjęto podczas kampanii prezydenckiej 2004 roku, przy pomocy kontrolowanej przez Warszawę grupy nacisku w USA, dzialającej pod nazwą American Polish Advisory Council, czyli APAC. Skrót APAC był figlarnie wzorowany, jak i cały pomysł zresztą, na AIPAC, czyli American Israel Public Affairs Committee, być może w nadziei że ktoś ważny się pomyli. Do doradców APAC należał między innymi Radek Sikorski.

  Więcej u mnie, w notce „Wejście Szpaka”, czyli ‚Enter The Starling”
  http://wtemaciemaci.salon24.pl/126369,enter-the-starling

  moraine: Wspieranie Izraela kosztowało USA dotychczas $1.6 biliona

 • 2010-04-05 06:48

  W sprawie prawa ZSRR

  Konstytucja ZSRR z 1936 roku, tzw. stalinowska, zniosła karę śmierci. Tyle że Związek Radziecki nie poczuwał się do przestrzegania wlasnej konstytucji. więc dlaczego miano by tam sobie głowę zawracać jakimiś aktami prawnymi niższego rzędu?

  Myślę, że każdy kto w Polsce żył lub żyje jako człowiek dorosły także może podać skolko ugodno przykładów dzialań państwa, które nie czuje się związane własnym prawem…

  *andy: Chevalier’owi o sowieckiej bezprawnej „sprawiedliwości”

 • 2010-04-05 06:26

  @ Kuman – to pan żyje na codzień w królestwie nie z tego świata? Siostro, kaftan…

  A poza tym, co z oddaniem co cesarskie – cesarzowi?

  @Stary Wiarus
  Żyjemy w innych światach. Dla mnie papież nie może być sądzony za cokolwiek.
  2010-04-04 12:36
  Kuman

  Żyjemy, niestety albo na szczęście, w tym samym świecie. To jest w takim, w którym nie wszyscy mieszkańcy Ziemi są wyznawcami tego samego Boga co pan, bądż wierzą w niego niekoniecznie w ten sam sposób co pan. Nie wszyscy z pańskich współmieszkańcow planety widzą powód, by najwyższy kapłan pańskiego Boga miał się znajdować ponad prawem powszechnym, obowiązującym wszystkich, nie tylko wyznawców .

  Proszę się nie bać, z powodu jego DOCZESNEJ i ŚWIECKIEJ roli, czyli roli głowy państwa watykanskiego, włos z głowy papieża nie spadnie. Wygodnie jest czasem mieć taki świecki parawan, nieprawdaż, za którym może sie w razie potrzeby ukryć Pontifex Maximus, by tłum wiernych na placu św. Piotra nie zakrzyknął „papież jest nagi!”

  Ale pan doprawdy żegluje dość ostro do wiatru gdy postuluje pan, że nie ma takiej nikczemności za którą hierarcha Kościola Katolickiego mógłby odpowiadać przed sądem. Mam nadzieję że panska wizja Królestwa Bożego na Ziemi, w którym delegaci pana Boga stoją ponad prawem, podzieli los koncepcji Nowego Człowieka Radzieckiego.

  Kuman.: Przesłuchać papieża?

@Stary Wiarus

Aaa masz!

2010-04-05 21:17

via Przesłuchać papieża? – Kuman.: „Dokąd nas niesiecie diabły?” – Salon24.

Kuman prawdopodobnie zabanował St. Wiarusa tym „Aaa masz!” he he he argumentów zabrakło

Szef toruńskiej rozgłośni oświadczył podczas porannej katechezy, że „wyciąganie spraw przeciwko szóstemu przykazaniu” to „kampania przeciwko Kościołowi” prowadzona po to, by poderwać autorytet kapłana. I wzorem rewolucji francuskiej zabijać i niszczyć księży. Kto to robi? Oczywiście szatan. I masoni. I jeszcze media.

Później z pomocą statystyki (bez podawania źródeł – „zostało zbadane”, „badacze podkreślają”), udowadniał, że problem jest marginalny, bo w Niemczech na 210 tys. przypadków pedofilii tylko 0,044 procent, czyli 94, dotyczyło ludzi Kościoła.

via O.Rydzyk o „pedofilstwie” w Kościele: robią ….

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s