Przekierowuję na mniej zamglone lotniska

Nie poznacie prawdy, i ona was nie wyzwoli.

Więcław jest chyba już na emeryturze. Moje zdanie o absolwentach MGIMO jest takie jak zawsze było: Nie powinno być na stanowiskach publicznych ludzi wyszkolonych u npla, przez npla, według antyzachodniej doktryny npla, w dużej części umoczonych w pracę wywiadowczą na potrzeby npla, oddanych w swoim czasie wyznawców ideologii npla (bo tylko tacy robili tak znakomitą karierę na tym szczeblu). Bez względu na to, jak świetną uczelnią była moskiewska szkoła janczarów oraz warszawskie Podyplomowe Studium Służby Zagranicznej w Wyższej Szkole Nauk Społęcznych porzy KC PZPR, ci ludzie n ie mogą być wysokimi urzędnikami RP.

MGIMO było kuźną kadr sowieckiego MSZ i Zarządu I KGB (cywilny wywiad zagraniczny) – to nie moje zdanie, tylko Olega Gordijewskiego, pułkownika KGB i rezydenta KGB w Londynie, zbieglego na Zachód w 1985 roku. Absolwenci MGIMO są połączeni siecią powiązań towarżyskich i… no wlaśnie, nikt nie wie jakich jeszcze…

Ponieważ podczas studiów na MGIMO istniał możliwość systematycznej wieloletniej obserwacji stucdenta, którego literalnie każde słowo było znane jego oficerom prowadzącym, teczki KGB rutynowo zakładane każdemu kto otarł się o tą uczelnię zawierają więcej wiedzy o kadym absolwencie, niż ten absolwent wie o samym sobie.

Może tam być i prawdopodobnie jest wszystko, od położenia przysłowiowego pryszcza na pośladku, do tego ktorą ręką absolwent trzyma kieliszek, jak szybko się upija, co lubi w sytuacjach sam na sam z panienką, w jakmi sposób i ile razy. PLus szczegółowe dossier poglądów politycznycch, religijnych i wszystkich innych, plus życiorys od wczesnego dzieciństwa i lista wszystkich członkow rodziny, znajomych ,kontaktow, byłych panienek, kolegów etc. W żadnym normalnym kraju ludzie tacy nie mogliby mieć dostępu do informacji tajnych – nie dlatego, by miały istnieć wobec nich jakiekolwiek konkretne zarzuty, tylko na wszelki wypadek.

Nie mógł skończyć MGIMO nikt, kto nie cieszył się 110% zaufania sowieckich komunistow i służb specjalnych ZSRR. To nie była ota taka sobie świetna szkoła, która jak dawali, to trzeba było brać. To była całkowicie zamknięta uczelnia partyjna, bezpośrednio nadzorowana przez KC KPZRaufania towarzyszy.

Od zawsze uwazam, że absolwenci MGIMO powinni zostać przeniesieni, z pełnymi honorami i bez urazy, na pełną wczesną emeryturę i zająć się robieniem pieniuędzy w sektorze prywatnym. Wielu tych ludzi może być ludźmi w miarę porządnymi, ale wszyscy są ludźmi slabymi, a zatem podatnymi na naciski. Ich krytyczną wadą charakteru jest ochotnicze zapisanie się do szkoły janczarów prowadzonej przez npla własnego narodu, o któym każde polskie dziecko wiedziało, co reprezentuje. Do MGIMO poboru ani łapanki nie było. To dyskwalifikuje ich jako kandydatow do służby państwowej w niepodległej Polsce. Nie ma przy tym źadnego znaczenia, jakie zmiany zaszły u npla, i czy to jest byly czy aktualny npl, oraz czy wilk zaczął źywić się trawą. Zwlaszcza, że istnieją istotne poszlaki, że nie zaczął.

Nie mam nic przeciwko temu, by alumni MGIMO spokojnie robili pieniądze w sektorze prywatnym. i kupowali sobie kolejne wille, firmy, samoloty i bentleye Ale stanowisko ambasadora to ostatnia rzecz, jaką powierzyłbym komuś, kto ukończył MGIMO.

2010-04-16 00:42

 • KONTROLA STRUKTURALNA 31-08-2008 16:24
  Dziś trochę rozważań teoretycznych, gdyż bez aparatu pojęciowego nie można zrozumieć i dyskutować na temat poruszanych tu zagadnień. Prof. Staniszkis wprowadziła do obiegu pojęcie kontroli strukturalnej czyli kontroli nad procesami społecznymi. Uświadomienie sobie na czym ona polega jest kluczem do zrozumienia postkomunizmu.
  via blog Targalskiego.
Reklamy

6 komentarzy do “Przekierowuję na mniej zamglone lotniska

 1. My opinion is that it is dangerous to „convert” QFE/QNH and feet/metric.

  You are likely to make a mistake one day, or misread a table.

  So learn their procedures, and get properly qualified to do so.

  xxx

  As usual, some will do completely different procedures.

  Glad I retire in 45 days… No QFE/QNH at the beach in Brazil…

  Units there, are „um Chopp de Brahma”…!

  via Altimeter setting in Russia – PPRuNe Forums.

  My opinion, if you fly Russia or China, you better be fully QFE trained.

  And your aircraft better have a metric altimeter.

  Many disregard this advice. Until they will make a bad mistake.

  via QFE operational questions – PPRuNe Forums.

  https://i1.wp.com/academy.ivao.aero/files/aca/L5-Alt1.png

  Polubienie

  • Some additional explanations are necessary at this point :

   The higher you are, the lower is the atmospheric pressure. Each time you climb 28 feet, you lose 1 hPa.

   Say the pressure at altitude = 0 is 1013 hPa.

   At altitude = 600 ft, the pressure is 1013 – (600/28) = 1013- 21.4 = 991,6 hPa

   This also means that for a difference in altitude of 600 ft, the difference in pressure is 21.4 hPa.

   via Altimetry in general explained | IVAO Academy.

   W momencie wypadku, QNH dla lotniska Smoleńsk-Siewiernyj (kod ICAO: XUBS) wynosiło 1025 hPa, QFE 995 hPa

   1025hPa x 28 = 28700 feet

   995 hPa x 28 = 27 860 feet

   Różnica między odczytami ➡ 840 feet

   Przy wzięciu QFE jako QNF pilot prawdopodobnie odczytał ciśnienie na wysokości, na której był aktualnie Tupolew i dokonał kalkulacji

   An altimeter set on the QFE setting indicates the HEIGHT (above the ground level of the airport giving the QFE). When on the ground at the airport set at the QFE, the altimeter shows 0 (zero).

   Załóżmy hipotetycznie, iż odczyt izobary Tupolewa wynosił 991,6 hPa

   An altimeter set on the QNH setting indicates an ALTITUDE. When on the ground at the airport set at the QNH, the altimeter shows the airport altitude

   IMHO piloci zdecydowali się na lądowanie wizualne o brzasku i w gęstej mgle a z wieżą kontrolną nie chciało im się gadać ani nie chciało im się obliczać jakichś słupków.

   Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s