Z piątego miejsca na medalowe

Ciekawe serwisy polonijne z wartościowymi materiałami

# Odnośnik Odsłony
1 Link Wicipolskie
Polonijny serwis Patriotycznego Ruchu Polski.
175
2 Link Serwis Starego Wiarusa
Dzialalnosc publicystyczna St. Wiarusa nie jest odizolowanym glosem frustracji jednej osoby, lecz wyartykulowaniem programowej opinii licznej grupy niezaleznej Polonii. St. Wiarus to Martin Luther polonijnego protestantyzmu – krytycznego rozliczenia sie z bagazem przywar kultury Dzikich Pol, w szczegolnosci polackocentrycznego mesjanizmu, ktorych bezwzgledne odrzucenie jest warunkiem koniecznym dla asymilacji i sukcesu w kulturze Zachodu. Od juz co najmniej dziesieciu lat, rozpowszechniana na Internecie ewangelia wg St. Wiarusa przyciaga emigrantow polskiego pochodzenia przez jej tak trafne ujecie naszego stosunku do wrednej macoszej “Macierzy”. Ale jak na razie trudno by dla tej ewangelii znalezc lepsze miejsce niz “zagladanie na polskie strony, do kraju, ktorego tak nienawidzimy”. St. Wiarus pelni niezmiernie cenna role jako nasz “spokesman”, biorac pod uwage fakt ze zorganizowana Polonia obejmuje wylacznie elementy latarnicze i sluzalcze wobec “Macierzy”. Jego bezkompromisowosc moze byc szczegolnie pomocna dla nowych emigrantow, ktorzy nie powinni tracic ani dnia w stanie umyslowego wschodnioeuropejskiego otepienia i powinni jak najszybciej przyjac mentalnosc zachodnia.
171
3 Link Tygodnik Polonijny Express
Tygodnik Polonijny Express, wydawany w Chicago.
126
4 Link Zbyszek Koreywo z Australii.
Niepoprawny politycznie Zbyszek Koreywo z Australii.
76
5 Link Polonica.net
Niepoprawny politycznie serwis Polonijny.
68
6 Link Dziennik gajowego Maruchy.
Z tego podstawowego założenia wynikają bezpośrednio lub pośrednio inne moje poglądy, w szczególności zaś odnośnie ochrony życia tych, którzy są bądź za mali, by móc się bronić choćby płaczem, bądź też zbyt starzy lub chorzy, aby wymóc na otoczeniu respektowanie swojej woli. Jestem również przeciwny zakładaniu “rodzin” przez dewiantów i wchodzenia ich w związki “małżeńskie”, gdyż małżeństwo z definicji jest związkiem między mężczyzną i kobietą.
63
7 Link Pomost
POMOST, najpierw pismo a potem ruch społeczno polityczny, powstał w Chicago w 1979 i istniał do 1989,w chwili obecnej jest zawieszona dzialanosc Organizacii, do chwili ogłoszenia wolnych wyborów w Polsce. Twórcami Pomostu byli: Krzysztof Rac, Marian Sromek oraz Waldemar Włodarczyk, poprzednio zaangażowani w piśmie Szaniec, w Dziale Młodych Dziennika Związkowego oraz w uniwersyteckim Polish Students Association -PSA, gdzie współpracowali z Romanem Koperskim, poźniejszym współzałozycielem POMOSTu.

RSP POMOST był przede wszystkim konserwatywną, polsko-amerykańska organizacja polityczna dążącą do utrzymania demokratycznego systemu w USA, do przywrócenia wolności Polsce w ramach wolnych wyborów oraz do zatrzymania pochodu komunizmu w Ameryce Łacińskiej.

36
8 Link Otwarty mikrofon
Serwis polonijny z USA.
25
9 Link Polonijna gazeta internetowa Kworum
Szanowni Czytelnicy
Mam przyjemność zaproponować nowe medium internetowe, utworzone z inicjatywy dr hab. med. Jana Pyszki i pracy tych, dla których nadrzędnym celem było i jest działanie na rzecz promowania polskości i utrwalania własnej tożsamości. Polsko-polonijna Gazeta Internetowa >KWORUM
21
10 Link Polonijna gazeta internetowa Meritum
Polonijna gazeta internetowa z Des Plaines w Illinois.
21
11 Link Polskie Forum Narodowe
Polonijne forum Suwerenność – Forum Narodowe w USA.
3
12 Link Polska Telewizja w Chicago
Telewizja tworzona przez Polaków z Chicago.
3
13 Link Kronika Narodowa
Filmy Edwarda Maciejczyka, polskiego dokumentalisty z USA.
0

najnowsze komentarze SW »

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s