Najnowsza polska emigracja

via emigracjapolska.com on 6/23/11

– Zacznijmy od tego, że mówimy o 2 mln emigrantów, głównie młodych ludziach, z czego 700 tys. jest na Wyspach Brytyjskich. Aż 70 proc. z tych 2 mln przebywa za granicą więcej niż rok. Według wszelkich definicji są oni już rezydentami krajów, w których mieszkają.

Wróciło 60 tys. ludzi, z czego z Wielkiej Brytanii – 40 tys. Nie ma więc masowych powrotów, są tylko misje eksploracyjne. Przyjeżdżają na chwilę do Polski, sprawdzają, jak tu się żyje, i wracają za granicę.

via Google Reader – „blogi emigranckie” via wychodźca.

Liczba emigrantów przebywających czasowo poza granicami Polski wyniosła ok. 2,27 mln osób na koniec 2007 roku wobec ok. 1,95 mln osób rok wcześniej, podał dziś Główny Urząd Statystyczny (GUS). Na koniec 2005 roku liczba emigrantów tego typu wyniosła ok. 1,45 mln osób, zaś na koniec 2004 roku – ok. 1,00 mln osób.

via GUS: kolejny wzrost skali emigracji z Polski « Wychodźstwo.

via praca.wp.pl on 6/24/11
~Cecylia z NY [2011-06-20 05:30]

Obiektywnie: w Polsce dobra prace dostaje sie „po znajomosci” lub w rodzinie. Dla innych zostaja „ochlapy”, czyli ciezka praca za marne pieniadze. To bylo powodem mojej emigracji do USA /dopomogl Bog, bo dostalam wize emigracyjna juz w Ambasadzie Amerykanskiej w W-wie/. Zyje z mezem komfortowo, oczywiscie nie „ponad stan”. Wszystkim uczciwie pracujacym Polakom, bez „ukladow” w Polsce zycze emigracji /legalnej/ do USA. To naprawde wspanialy Kraj. Warunek: trzeba byc uczciwym i rzetelnym w pracy, nie oszukiwac na podatkach.

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s