Sygnalizuję St. Wiarusowi polemikę pod wpisem jeszcze nie ukrytym

Trybunał Konstytucyjny uznał, że głosowanie korespondencyjne, jakie nowy Kodeks wyborczy wprowadził dla Polaków przebywających poza granicami Polski, jest zgodne z ustawą zasadniczą. „Głosowanie korespondencyjne w wyborach dla Polaków za granicą realizuje zasadę powszechności wyborów i jest zgodne z zasadą tajności wyborów” – orzekł w Trybunał. Zatem w najbliższych wyborach parlamentarnych po raz pierwszy rozrzucona po świecie Polonia, ale także osoby okresowo przebywające poza Polską będą mogły głosować przesyłając listem wypełnioną kartę wyborczą. Szkoda jednak, że zamiast wprowadzać kontrowersyjną instytucję głosowania korespondencyjnego, nie zadbano o to, aby więcej naszych rodaków w ogóle uzyskało prawa wyborcze – przez usunięcie wymogu, że takie prawo poza Unią Europejską mają tylko te osoby, które posiadają ważny polski paszport. Wraz z utratą ważności tego dokumentu wielu naszych rodaków utraciło prawa obywatelskie, jakby przestali być Polakami.

za pomocą Za granicą głosujesz na własny koszt i ryzyko – Artur Górski: „Konserwatysta w postkonserwatywnym świecie” – Salon24.

Pokaż wszystkie treści w salon24.pl

Uwaga, będziesz widział komentarze i notki, których lektury nie polecamy. A nawet dobrze radzimy, by tych ustawień nie zmieniać. Zmienione ustawienia zostaną zachowane przez czas obecnej sesji w salon24.pl. Jeśli chcesz widzieć te treści podczas następnej wizyty, musisz ponownie zmienić ustawienia po zalogowaniu.

Treść ukryta. Możesz zmienić zakres widocznej treści. W tym celu zaloguj się, przejdź do: zarządzaj kontem/ustawienia i zmień zakres. Pomoc.

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s