Radek podpadł fundacji „polonia”

Wystąpienie przedstawiciela MSZ było kompromitujące. Przypierany do muru pytaniami odpowiedział, że nie jest przygotowany na to spotkanie bo mu „sekretarki nie przygotowały wystąpienia”. To skandal, to jest brak respektu dla ludzi którzy poświęcili swój czas i pieniądze aby pomóc w kontaktach gospodarczych Polski i spotykają się z nieodpowiedzialnym urzędnikiem.

za pomocą SIK or SKI – kolejna wtopa – Płońsk.Redakcja-plonszczanin.pl: „Płońsk-Redakcja plonszczanin.pl” – Salon24.

Sama fundacja nie wybrzydzała na MSZ

Sekretarzem Stanu w MSZ dr Janem Borkowskim – przedstawicielem rządu. Wystąpienie koncentrowało się na przedstawieniu istotnych elementów w nowym Rządowym Programie Współpracy z Polonią i Polakami za granicą oraz na działaniach resortu mających na celu dalszą poprawę wizerunku Polski w świecie.

Zostało ono przyjęte niezwykle żywo, a czasami wręcz emocjonalnie. Zwracano zwłaszcza uwagę   na sytuację kadrową w placówkach dyplomatycznych, podkreślając, że jest ona wprawdzie  zróżnicowana, ale wymagająca zdecydowani lepszej, fachowej, a nie tylko „urzędniczej” obsady oraz bardziej efektywnej koordynacji działań organizacyjno – merytorycznych resortów zarówno w kraju, jak i za granicą.  Gorzkie słowa padły pod adresem konsulatów, gdzie bywają przypadki zbyt daleko posuniętej biurokracji, świadczącej o braku należytych kompetencji.

za pomocą Fundacja Polonia Konferencja | Witamy.

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s