Hurraaa

Media Na Emigracji

Jak donosi m.in. Polskie Radio Orła, pierwszy polsko-angielski program radiowy w BBC Coventry & Warwickshire ma nadać ostatnią audycję 28 grudnia 2012 r. Z nieoficjalnych źródeł dziennikarzy Radia Orła wynika, że przyczyny finansowe są tylko pretekstem dla władz publicznego nadawcy brytyjskiego.

p011bbn7

Program Poles Apart, którego pomysłodawcą był Jan Mokrzycki*, nadawany jest nieprzerwanie od roku 1991. Obecnie dostępny był tylko w języku angielskim. Jak czytamy na stronie Polskiej Parafii w Coventry w tekście Moniki Różański:

Pierwszy program wyemitowany został 5 września […]. Początkowo były to audycje trwające pół godziny, w każdą niedzielę wieczorem (16 audycji), ale już po kilku tygodniach emisja została przedłużona do godziny, z tym że w poniedziałkowe wieczory (164 audycje), potem czwartkowe (156 audycji) i piątkowe. […] Pierwszą prezenterką była Renata Sosna, Henryk Pałkowski odpowiadał za muzyczną stronę programu, natomiast Dorota Łepkowska, jedyna dziennikarka w zespole, przygotowywała wiadomości z Polski. Od czasu do czasu sprawami…

View original post 621 słów więcej

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s