Cyngle

Traktując media postkomunistyczne jako czwartą władzę taką samą jak istniejąca w demokracji przyczyniamy się do utwierdzania fikcji i ukrywamy istotę Ubekistanu. W postkomunizmie nie istnieje żadna czwarta władza, podobnie jak nie ma tu drugiej i trzeciej władzy tylko ich imitacje. Prawdziwa władza znajduje się w rękach środowiska byłych komunistycznych służ bezpieczeństwa i ich agentur. To ono wyznacza reguły gry i nadaje kierunek decyzjom oficjalnie zapadającym w fasadowych instytucjach, w tym ustawodawczej, sądowniczej i mediach. Dziennikarze nie stanowią żadnej samodzielnej czwartej władzy czy niezależnej siły jak w demokracji lecz są zwykłymi wykonawcami, cynglami Ubekistanu.

via Niezalezna.pl.

Marcin Piasecki, Lesław Maleszka: W Ann Arbor zdarzyła się rzecz niezwykła – powtórka z Okrągłego Stołu. Raz jeszcze przy wspólnym stole – tym razem konferencyjnym – zasiedli przedstawiciele ówczesnej „strony rządowej” i „opozycji solidarnościowej”. Wreszcie, po dziesięciu latach, można było otwarcie i szczerze odpowiedzieć na pytanie, na które w 1989 r. nikt by nie odpowiedział wprost, bo w trakcie gry nie pokazuje się przeciwnikowi swoich kart.

via PO 10 LATACH | ABCNET – odtrutka na media.

W temacie

Pojechali do Ann Arbor

 1. Adam Michnik,
 2. Jan Lityński,
 3. Mieczysław Rakowski,
 4. Aleksander Kwaśniewski,
 5. Stanisław Ciosek,
 6. Zbigniew Bujak,
 7. Wiesław Chrzanowski,
 8. biskup Bronisław Dembowski,
 9. Aleksander Hall,
 10. Zbigniew Janas,
 11. Janina Jankowska,
 12. Gabriel Janowski,
 13. biskup Alojzy Orszulik,
 14. Janusz Reykowski,
 15. Grażyna Staniszewska, oraz
 16. Lech Kaczyński.
 17. Ewa Junczyk-Ziomecka
 18. Jacek Żakowski

2 komentarze do “Cyngle

 1. Polska obok Rumunii i Bułgarii zalicza się do tych krajów gdzie nie doszło do rewolucji po 1989 roku. Nie obalono starych władz, nie zbudowano nowego porządku, nowych mediów, nie oczyszczono życia publicznego z wpływów dawnych elit, dysponujących choćby teczkami wywiadu i mającymi spore możliwości szantażu. Zmarnowano bogactwo tych regionów kraju które miały infrastrukturę typową dla najbogatszych krajów Europy- choćby Ziem Odzyskanych.

  via Polska propaganda szowinizmu narodowego odnosi sukces – Ras Fufu- Lew Salonowy :-): „Wrażenia z mentalnej emigracji ” – Salon24.

  Polubienie

 2. Pan Leprahau ma racje i to są święte słowa. Większość „krzykaczy” którzy dostali się do władzy (np Walesa) była pochodzenia żydowskiego i tak jak wielu żydów grała na dwa fronty.Walesa tak jak wielu innych z solidarności był UBEKIEM AGENTEM.
  Dostali się do władzy i rozwalili wszystko co stworzyła komuna .Podczas prywatyzacji Buzek rozkradł Polskę ze swoim AWS a potem wiecie jak dalej było

  Polubienie

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s